Rząd PiS komentuje odnalezienie Dawidka. Witek podziękowała policji

Rząd PiS komentuje odnalezienie Dawidka. Witek podziękowała policji Źródło: Flickr/Piotr Drabik

Elżbieta Witek obecna Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji skomentowała zakończenie poszukiwań 5-letniego Dawidka. Podziękowała służbom za przeprowadzenie sprawnej akcji poszukiwań dziecka.

Elżbieta Witek objęła stanowisko Joachima Brudzińskiego, po tym jak został on wybrany do Parlamentu Europejskiego. Dlatego też na niej spoczęła odpowiedzialność za komunikowanie się ze służbami. Teraz podziękowała funkcjonariuszom za ciężką pracę przy poszukiwaniach Dawidka.

Największa akcja poszukiwawcza w historii polskiej policji

Jak twierdził rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji, akcja poszukiwania Dawidka była największą tego typu inicjatywą podjętą przez służby w Polsce. Funkcjonariusze otrzymali nawet wsparcie z zagranicy. Mimo tak szeroko zakrojonej akcji, przez 10 dni nie udawało się znaleźć 5-latka. 

Mała ilość tropów oraz dowodów znacznie utrudniała śledztwo. Zwłaszcza, że porywacz Dawidka i jego prawdopodobny oprawca popełnił samobójstwo. Mimo to, po długiej walce z wieloma przeciwnościami i sprawdzeniu mnóstwa tropów udało się znaleźć ciało, które jak określił rzecznik prasowy policji - na 99% należy do Dawidka. Akcja poszukiwawcza była niezwykle trudna.

Wciąż jednak niewiele wiadomo, gdyż służby zasłaniając się dobrem śledztwa nie podają wszystkich informacji. W najbliższych dniach powinniśmy się spodziewać więcej komunikatów o przebiegu poszukiwań i powodach śmierci 5-latka.

Elżbieta Witek dziękuje policji za akcje poszukiwawczą

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Obecna szefowa MSWiA wystosowała oficjalny komunikat, w którym podziękowała za profesjonalną akcję policji. Swoje podziękowania napisała na Twitterze.

- Policja z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, odnalazła dziś ciało małego Dawida. Rodzinie chłopca składam wyrazy współczucia. Dziękuję służbom zaangażowanym w prowadzenie tak szeroko zakrojonych poszukiwań. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w te działania - oświadczyła Elżbieta Witek.

  1. 24-latka zarabia rocznie 200 tysięcy złotych. To, co robi ze swoimi klientami jest tak szokujące, że niewielu miałoby odwagę tego spróbować
  2. Nie żyje Robert. Kochały go tysiące w Polsce i na świecie. Robił zawrotną karierę. Nagła śmierć WSTRZĄSNĘŁA wszystkimi
  3. Policja mogła znaleźć wcześniej Dawidka? Ponure ustalenia mediów
  4. Policja poinformowała właśnie w TVN o odnalezieniu 5-letniego Dawidka. Tragiczny finał poszukiwań
  5. Kobieta wrzuciła staruszkę pod pociąg. Nagranie z miejskiego monitoringu przeraża
  6. Policja pilne wezwała Jackowskiego ws. Dawidka. Kulisy finału poszukiwań ścinają z nóg

Źródło: Twitter

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu