Witek ma zastąpić Kuchcińskiego. Za nasze pieniądze taksówką przejechała pół Polski

Witek ma zastąpić Kuchcińskiego. Za nasze pieniądze taksówką przejechała pół Polski Źródło: Screen/ YouTube/ Telewizja Republika

Elżbieta Witek prawdopodobnie zastąpi Marka Kuchcińskiego na stanowisku marszałka Sejmu. To zaskakująca kandydatura - o posłance było głośno kilka lat temu, ma bowiem za sobą pewną podróżniczą wpadkę. Marszałek Kuchciński masowo podróżował samolotami, ona - taksówką przez pół kraju.

Elżbieta Witek może być nowym marszałkiem Sejmu. Po spodziewanej dymisji Marka Kuchcińskiego to właśnie jej kandydatura rzekomo ma być rozpatrywana przez posłów. Tę informację potwierdziła nieoficjalnie Beata Mazurek. 

Elżbieta Witek zastępuje Marka Kuchcińskiego. Zaskakująca kandydatura

Elżbieta Witek pełni obecnie w rządzie PiS funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji. Na tym stanowisku zastąpiła Joachima Brudzińskiego zaledwie w czerwcu, a już najprawdopodobniej czeka ją kolejny awans. Witek ma odświeżyć nadszarpnięty wizerunek PiS, lecz media już przypominają jej wpadki z przeszłości.

Marek Kuchciński pożegnał się ze stanowiskiem w skutek głośnej afery - na światło dzienne wyszły jego liczne podróże, które odbywał rządowymi samolotami w prywatnych celach. Marszałek mocno nadużywał przywilejów - na pokład maszyn zabierał rodzinę i innych polityków PiS. Ironicznie nazwano aferę mianem "Kuchciński Travel". Media przypominają jednak, że kandydatka do funkcji marszałka Sejmu też ma za sobą pewną podróżniczą wpadkę.

Samoloty i taksówki. Podróże marszałków

Obecna szefowa MSWiA, podobnie jak Marek Kuchciński, także masowo podróżowała za pieniądze podatników. Dymisjonowany właśnie marszałek upodobał sobie loty rządowymi samolotami, zaś jego potencjalna następczyni słynęła z podróży taksówkami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W 2012 roku głośna była sprawa spektakularnej jazdy Elżbiety Witek. Okazało się, że jechała taksówką do Sejmu 460 kilometrów. 

- Pociąg się zepsuł, nie było nawet miejsc siedzących, więc wie Pan – troje posłów już w tym wieku, w którym się nie wytrzyma 9 godzin. Nikt się nami nie zainteresował. Wzięliśmy więc taksówkę i przyjechaliśmy - tłumaczyła wówczas.

W jej politycznej działalności pojawiło się też kilka innych wątków dotyczących rozrzutności publicznych pieniędzy. Na podstawie wyliczeń "Faktu", który sprawdzał zeznania finansowe biur poselskich, wynika, iż w 2010 roku Elżbieta Witek przeznaczyła na przejazdy autem ponad 33 tysiące złotych z pieniędzy publicznych. W następnym roku koszt tankowania jej samochodów wyniósł 28,6 tysięcy złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Krzysztof Jackowski ostrzega Polaków przed wielkim oszustwem. Możecie stracić pieniądze

2. 500 plus dla emerytów jeszcze w tym roku! Warto pospieszyć się ze złożeniem wniosku

Jeżeli Elżbieta Witek rzeczywiście zostanie nowym marszałkiem Sejmu, na stanowisku ministra MSWiA zastąpi ją, według nieoficjalnych informacji, koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Donald Tusk wolałby, żeby to zdjęcie nigdy nie ujrzało światła dziennego. Pospadacie z krzeseł
  2. Kot zakradł się do łóżeczka chorego dziecka, gdy nikt nie patrzył. To, co zrobił złamie wam serce
  3. Nigdy więcej nie położysz tego na chleb. UOKIK ostrzega, kobietę aż zmroziło, gdy poznała skład produktu
  4. Dopiero po wypadku na jaw wyszła prawda o jej mężu. Żona w zemście miała ochotę odłączyć mu aparaturę w szpitalu
  5. Przyjaciółka Leppera naprawdę ma już tyle lat? Oczy wychodzą z orbit jak teraz wygląda Renata Beger

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News