Tej dymisji żądał cały kraj! Z rządu PiS odchodzi znienawidzona postać
Wiadomości Pikio - 4 Stycznia 2019

Tej dymisji żądał cały kraj! Z rządu PiS odchodzi znienawidzona postać

Elżbieta Rafalska już niedługo zadecyduje o politycznym losie wiceminister Bojanowskiej. Działaczka podała się do dymisji po tym, jak sama ujawniła, że jest odpowiedzialna za kontrowersyjny projekt ustawy o przemocy domowej. Przypomnijmy, że wywołał on wśród krajowej opinii publicznej niezwykle negatywne emocje.

Elżbieta Rafalska przechodzi właśnie niezwykle trudny czas swojej kadencji na stanowisku minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Co więcej, tak skomplikowanego być może jeszcze nigdy w swej parlamentarnej karierze nie miała. W zarządzanym przez nią resorcie stworzono bowiem burzliwy projekt nowelizacji ustawy, zawierający niewiarygodne wręcz zapisy, które rozwścieczyły Polaków.

Elżbieta Rafalska nie jest odpowiedzialna za głośny projekt nowelizacji ustawy o przemocy domowej?

Według ich brzmienia jednorazowe użycie siły wobec członka rodziny miało nie być traktowane jako przemoc domowa. Poza tym do założenia Niebieskiej Karty potrzebna byłaby zgoda ofiary, których większość nie decydowałaby się na rozpoczęcie procedury na przykład ze względu na strach przed oprawcą. Opinia publiczna była naprawdę wściekła na działania podjęte przez ministerstwo oraz ich treść. Polacy żądali ujawnienia, kto jest odpowiedzialny za powstanie podobnego projektu nowelizacji ustawy oraz szybkie go zdymisjonowanie. Ostatecznie wizerunkową winę wzięła na siebie wiceminister Elżbieta Bojanowska, blisko współpracująca z Rafalską. - Ta wersja projektu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie nigdy nie powinna ujrzeć światła dziennego; zawsze naszym celem była troska o rodzinę - tłumaczyła się polityk w czasie konferencji prasowej, na której padło z jej ust także bardzo stanowcze świadczenie. - Oddaję się do dyspozycji minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej - powiedziała oficjalnie Elżbieta Bojanowska, informując media oraz obywateli o swej dymisji.DALSZA CZĘŚĆ TESKTU POD GALERIĄ
Featured JackowskiKrzysztof Jackowski nie pozostawia złudzeń. Jego przepowiednie na 2019 budzą grozę!Czytaj dalej

Głośna dymisja w rządzie Zjednoczonej Prawicy! Odchodzi wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej

Znaczna większość opinii publicznej przyjęła wieść o chęci odejścia wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej z resortu w sposób bardzo pozytywny i przychylny. Jak twierdzili, osoba dbająca na najwyższych szczeblach o dobro polskiej rodziny nie powinna nigdy dopuścić do opublikowania podobnego projektu nowelizacji ustawy o przemocy domowej. Jeżeli za to ostatecznie rzeczywiście do tego doszło, to powinna ponieść bardzo konkretne konsekwencje, które rzeczywiście jej nie ominą. Obecnie należy więc już jedynie czekać na odpowiedź minister Elżbiety Rafalskiej, zmuszonej do szybkiego zajęcia stanowiska.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Przerażająca choroba rozrywa Katarzynę Dowbor. Wstrząsający dramat
  2. Ile zarabia Kinga Rusin? Gwiazda TVN zarabia bajońskie sumy!
  3. Bartosz Sokołowski: Kim jest hajlujący współpracownik Andruszkiewicza?
  4. Jak mieszka Dorota Szelągowska? Wiele można było się spodziewać, ale to…
  5. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
Mateusz Morawiecki RodzinaMateusz Morawiecki musi to przełknąć. Sekrety jego rodziny wyszły na jawCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News