500 plus zostanie rozszerzone na każde dziecko? Minister rodziny komentuje

500 plus zostanie rozszerzone na każde dziecko? Minister rodziny komentuje Źródło: Fot. Flickr.com

Elżbieta Rafalska ostatnio wyjątkowo często musi się tłumaczyć ze słów polityków z różnych partii i ugrupowań. Teraz minister rodziny skomentowała pomysł lidera partii Wiosna Roberta Biedronia. Polityk zabrała głos dotyczący rozszerzenia uwielbianego programu 500 plus na każde dziecko, o co od dawna apelują Polacy. 

Elżbieta Rafalska sprawuje funkcję minister rodziny, pracy i polityki społecznej od listopada 2015 roku. Przez cały ten czas bezustannie tłumaczyć się musi z licznych obietnic i zapewnień polityków, zarówno partii PiS, jak i innych ugrupowań. Teraz po raz kolejny musiała zabrać głos i oficjalnie przedstawić stanowisko rządu. Tym razem chodziło o obietnicę Roberta Biedronia, który promuje swoją nową partię nazwaną Wiosna. Zapewniał, że gdy to jego ugrupowanie przejmie władzę w Polsce, świadczenie 500 plus rozszerzone zostanie na każde dziecko. Elżbieta Rafalska ostro oceniła jego słowa i odniosła je do działalności Prawa i Sprawiedliwości.

Robert Biedroń obiecuje Polakom objęcie programem 500 plus każdego dziecka

W niedzielę odbyła się konwencja założycielska partii Roberta Biedronia, która nazywa się Wiosna. Wydarzenie było żywo komentowane w mediach oraz przez różne strony polskiej sceny politycznej, a szczególną uwagę zwróciły słowa lidera odnoście programu 500 plus. - Program musi obejmować wszystkie dzieci, a nie tylko te mieszczące się w urzędniczych metryczkach. Jak równość, to równość - głosił. Rozszerzenia 500 plus na wszystkie dzieci od dawna domagają się tysiące Polaków, do tej pory PiS jednak nie podjął żadnych konkretnych kroków w tej sprawie.  

Elżbieta Rafalska komentuje obietnicę lidera Wiosny

Obietnicę polityka publicznie skomentować postanowiła teraz Elżbieta Rafalska sprawująca w rządzie funkcję minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Dzisiaj najwięcej obiecują ci, którzy mają najmniejsze szanse realnego rządzenia - ostro oceniła już na samym początku. Dalej podkreślała, że PiS dokładnie przemyślał rozwiązania zastosowane w programie i obowiązujące przepisy nie są przypadkowe. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Wprowadzając kryterium dochodowe na pierwsze dziecko, kierowaliśmy się tym, że rodziny z jednym dzieckiem są zdecydowanie mniej zagrożone ubóstwem - twierdziła. Dodała także, iż rząd chce również, "żeby w polskiej rodzinie pojawiło się drugie dziecko, bo ono gwarantuje nam poprawę dzietności". W swoim wystąpieniu określiła również potencjalne koszty, które wygenerowałoby wprowadzenie w życie obietnicy Biedronia. - Finansowanie pierwszego dziecka to wzrost o około 17-18 mld dodatkowych środków na realizację tego programu - wyliczyła. Nie odpowiedziała jednak jasno czy taka sytuacja jest możliwa, a budżet naszego kraju dałby radę takie świadczenie wypłacać. Nie podjęła również dyskusji w kwestii tego, czy PiS ma w planach rozszerzanie programu.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. Rusza program „Jedzenie Plus”! Miliony Polaków dostaną darmowe posiłki, trzeba spełnić 1 z 2 warunków
  2. To ich twarze pokazano w materiale Wiadomości. Dostają pogróżki, zapowiadają pozew
  3. Profesor bardzo ostro o Kaczyńskim. „Ile razy rżnięty?”
  4. Okrzyknięto ją „nową Korą”. Kim jest Karolina Gibik?
  5. Zarobki Poli Raksy to wielka tajemnica. Jaką emeryturę dostaje?
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Radio Zet Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News