Była gwiazdą, znaną w całej Polsce. Została sprzątaczką

Była gwiazdą, znaną w całej Polsce. Została sprzątaczką

Zaczynała jeszcze w poprzedniej epoce w PRL, za czasów świetności jej występy cieszyły się olbrzymią popularnością, ściągając na widownię każdorazowo tłumy fanów. Jak często w życiu bywa, sława i chwała nie trwały wiecznie, ponieważ Elżbieta Jodłowska w pewnym momencie życia musiała zostać sprzątaczką.

Elżbieta Jodłowska to znana aktorka kabaretowa starszego pokolenia, uwielbiana za wyjątkowy uśmiech i piękny głos była znana m.in. z "Telefonu zaufania" Macieja Wojtyszki, "Dreszczowisku" Macieja Zembatego, "Chirurgii zakaźnej" z Bohdanem Smoleniem, a także kabaretu "Pod Egidą" Jana Pietrzaka. Swoją karierę zaczynała od występów w szkolnym kabarecie i uczęszczania na zajęcia do żoliborskiego kółka teatralnego. Do akademii teatralnej nie poszła: - Sepleniłam, więc mi odradzono, twierdząc, że jest to wada organiczna, nie do usunięcia - wspominała po latach, jak przytacza Pomponik

Elżbieta Jodłowska, wyjazd do USA

Na gdańskim przeglądzie kabaretów studenckich wygrała Czerwoną Różę. Po latach kariery w Polsce w 1989 roku, ze względu na swoją sytuację życiową razem z mężem Tomaszem Hellerem musiała wyjechać z kraju do Los Angeles.
- Były u nas trudne czasy dla artystów. Miałam małe dziecko, a zawodowo nie bardzo wiedziałam, co mam ze sobą począć, chciałam spróbować czegoś innego. Wydawało mi się, że w Ameryce będzie łatwiej - dodaje. Niestety wyjazd do Ameryki nie poprawił jej sytuacji, nie mogąc utrzymać się z aktrostwa musiała podjąć się pracy sprzątaczki. Rozkręciła w ten sposób dobrze prosperujący biznes, który zostawiła wracając do kraju. - Ameryka nauczyła mnie pokory, szacunku dla pracy i braku wstydu, że człowiek ima się dla chleba różnych rzeczy. Nauczyłam się tego, że każdy zawód trzeba wykonywać sumiennie. Kiedy pracuję jako sprzątaczka, muszę to robić ambitnie, najlepiej jak potrafię, gdyż nikogo nie obchodzi, że ja czuję się artystką - wspominała.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyńska właśnie wzięła ślub! Nie tak miało to wyglądać, WPADKA ROKU
  2. Nowy Kevin sam w domu
  3. Skatowana psina, mimo to przeszła kilometry aby kogoś uratować
Elżbieta Jodłowska fot. wikipedia.org Elżbieta Jodłowska fot. Wikimedia Commons/Silar Elżbieta Jodłowska fot. wikipedia.org/Janusz Kofta  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News