Elżbieta Jaworowicz jest jedną z największych gwiazd polskiej telewizji. Dziennikarka od lat 80. XX wieku prowadzi kultową już „Sprawę dla reportera”. Jak się jednak okazuje, jej początki w branży nie należały do najłatwiejszych.

Jaworowicz urodziła się w 1946 roku w Nisku. Wychowywała się jednak w Stalowej Woli, a na czas studiów przeniosła się do Warszawy, z którą związała także swe życie zawodowe.

Jakie wykształcenie ma Elżbieta Jaworowicz?

Co ciekawe, dziennikarka ukończyła studia filologiczne skupiające się na języku hebrajskim. Później udało jej się zostać także absolwentką Wyższego Studium Zawodowego Realizacji Telewizyjnych Programów Dziennikarskich w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej.

Jak jednak po latach przyznała sama Jaworowicz, na początku zawodowej drogi, w rozwoju kariery przeszkadzała jej nieśmiałość oraz osobliwe kompleksy. Na czym się skupiały?

Jak wyglądały początki kariery Jaworowicz?

– Doskonale pamiętam ten dzień. To było moje pierwsze, może drugie zetknięcie z wielkim światem. Przyjechałam zdawać egzamin na polonistykę. Usiadłam w sali i zaczęłam podziwiać tę kolorową, pewną siebie młodzież… – wspominała Elżbieta Jaworowicz w jednym ze szczerych wywiadów.

– Poczułam się prowincjuszką, ale później zrozumiałam, że prowincja bywa w nas, a nie zależy od miejsca urodzenia – dodała także dziennikarka, czym szczerze zadziwiła wiernych fanów „Sprawy dla reportera”, gdyż dziś uchodzi za jedną z największych gwiazd polskiej telewizji.

ZOBACZ TAKŻE: Fani przecierają oczy ze zdumienia! Michał Szpak w krótkich włosach

ZOBACZ TAKŻE: Kryzys Joanny Brodzik. Wszystko się wali, gwiazda załamana

ZOBACZ TAKŻE: 15-letnia córka Przybylskiej z chłopakiem i dzieckiem. Po sieci krąży zdjęcie

ZOBACZ TAKŻE: Czy pies może jeść karmę dla kota? Żeby nie zaszkodzić psu – koniecznie przeczytaj!

Elżbieta Jaworowicz
Fot. YouTube.com/publicystykatvp
Elżbieta Jaworowicz
Fot. YouTube.com/publicystykatvp
Elżbieta Jaworowicz
Fot. YouTube/publicystykatvp

Oglądasz program Elżbiety Jaworowicz "Sprawa dla reportera" w TVP?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Na pewno nie poznajesz tej znanej prezenterki! Tak zmieniały się gwiazdy TVP


Ta dziewczynka to dziś wielka polska gwiazda... Która? Nie zgadniesz!