"Już nie mogę na nią patrzeć". Fala hejtu na Elżbietę Jaworowicz

"Już nie mogę na nią patrzeć". Fala hejtu na Elżbietę Jaworowicz

Elżbieta Jaworowicz to jeden z symboli polskiego dziennikarstwa. Jej program interwencyjny "Sprawa dla reportera" nadawany jest z przerwami od 1984 roku. Pozostaje prawdziwą legendą i trudno odmówić jej zasług. Hejterzy coraz częściej zarzucają jednak dziennikarce jednostronny przekaz, czego dowodem były działania stowarzyszenia "Stop nierzetelni". Swego czasu pozywało dziennikarkę do sądu. 

Elżbieta Jaworowicz od lat zmaga się w swojej profesji z olbrzymią presją. Jej programy telewizyjne najczęściej piętnują działalność polskich urzędów, uderzają też w patologie, przez które cierpią słabi, biedni, niewpływowi Polacy.

"Bezkompromisowa, ale stronnicza." Elżbieta Jaworowicz w ogniu krytyki

Dziennikarkę wielokrotnie nagradzano, ale wpadała też w ogień krytyki. Choćby w 2008 roku, kiedy krakowscy dziennikarze przyznali jej reporterską "Antynagrodę Dziennikarzy" za rażąco nieobiektywny program o kamienicy przy ul. Szerokiej 12 w Krakowie. Rada Etyki Mediów uznała dwie skargi na prowadzącą za zasadne. Przegrała też sprawę z przedsiębiorcą, który odmówił udziału w jej programie. Pomimo tego Jaworowicz z ekipą wtargnęła na posesję człowieka, wbrew jego woli. Sąd przyznał rację biznesmenowi zasądzając przeprosiny i 4 tys. zł kary na TVP. Przeciwko Jaworowicz prężnie działa od lat stowarzyszenie osób, które uznają się za niesprawiedliwie potraktowane w jej programach. Co ciekawe, nie chodzi wyłącznie o "czarne charaktery", czyli urzędników, czy pazernych pracodawców, a osoby stawiane przed kamerą w roli "ofiar". "Stop Nierzetelni" mają kolejne argumenty na tendencyjne programy. Zarzucają też dziennikarce szorstkie traktowanie, ich zdaniem telewizja puszcza też takie materiały, na które w ogóle nie wyrazili zgody.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Internauci podzieleni

"Antynagroda" dziennikarska, czy stanowiska Rady Mediów wskazują, że "Sprawa dla reportera" odbiega od standardów dziennikarskich. TVP do dziś broni jedna programu i wizerunku samej Jaworowicz, mimo takich rys na reporterskiej karierze. Dostrzegają to wyraźnie internauci, którzy coraz tłumniej ostro komentują poczynania reporterki. - Już nie mogę patrzeć na jej program, bo ona nie dopuszcza swoich rozmówców do głosu, wszystkie zdania w pół przerywa, nie mówiąc już o tym, że pysk wydziera, żeby tylko ją było słychać - uderza w dziennikarkę jeden z forumowiczów. Są jednak i ci, którzy bronią wyrazistości, która "Sprawa dla reportera" ma od lat. - Świetny program ! babka rozprawia się z tym cholernym bezprawiem - czytamy z kolei w przychylnym prowadzącej komentarzu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. „Próbuje wylansować się na ludzkiej krzywdzie”. Kolejny wściekły atak na Elżbietę Jaworowicz
  2. Nawet Elżbieta Jaworowicz nie wytrzymała, rozpłakała się na wizji. Widzów zamurowało, porażające wydarzenia
  3. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku, które są największymi kłamczuchami. Cała prawda
  5. Najbardziej oburzający okres z życia Jaworowicz. Widzowie nigdy jej tego nie zapomną
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News