Program Elżbiety Jaworowicz ujawnił za dużo? Materiał dot. tej rodziny został skasowany z internetu

Program Elżbiety Jaworowicz ujawnił za dużo? Materiał dot. tej rodziny został skasowany z internetu Źródło: youtube/publicystykatvp/

Elżbieta Jaworowicz mogła zdradzić zbyt wiele na temat bohaterów kolejnego odcinka swojego programu? Materiał szybko zniknął z sieci, a wielu nie miało pojęcia, dlaczego.

Elżbieta Jaworowicz w swoim programie porusza niezwykle osobiste sprawy wielu rodzin. Niekiedy tematy bywają naprawdę kontrowersyjne, a wywiady w studiu - burzliwe. Widzowie nie spodziewali się jednak, że jeden z odcinków, który opowiadał historię pewnej rodziny, może zostać usunięty. 

Elżbieta Jaworowicz zdradziła zbyt wiele?

6 kwietnia 2017 roku został wyemitowany kolejny odcinek programu "Sprawa dla reportera", w którym poruszono historię rodziny Guział. Reportaż w głównej mierze dotyczył problemu z piecem. Hanna Guział wyznała wówczas, że w trakcie zimy ich piec przestał działać, gdy na dworze temperatura wynosiła -16 stopni, a w domu - 20. Lokatorzy zawiadomili fachowca, po którego działaniach, piec działał zaledwie kilka dni. Rodziny nie było stać na kolejne naprawy, dlatego zgłosili się do programu. 

Podczas wywiadu z Jaworowicz, gdzie zjawiła się nie tylko pani Hanna, ale również jej niepełnosprawny syn, mówiono również o innych problemach rodziny, a także o seksualności chłopaka. Niedługo po emisji odcinka, Guziałowie ponownie zgłosili się do redakcji informując, że nie wyrażali zgody na upublicznianie wielu informacji, choć twórcy programu podtrzymywali, że rodzina sama poruszała większość kwestii. 

Ponadto, ponoć jeszcze przed wywiadem, chcieli zrezygnować z udziału w programie, jednak mieli wówczas zostać poinformowani o karze w wysokości 20 tysięcy złotych. Ostatecznie rodzina zdecydowała się wystąpić.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Materiał skasowany z Internetu 

Nieco ponad rok później pani Hanna skierowała skargę do Komisji Etyki TVP, prosząc tym samym o usunięcie materiału. Stacja błyskawicznie zareagowała i choć wywiad był zgodny z zasadami, został skasowany. Pojawiły się również wyjaśnienia producentów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Małą dziewczynkę nagle przykrywa morska fala. Jej pies zareagował w niesamowity sposób, wszystko nagrała babcia

2. Płaca minimalna nie pasuje związkom. Jest apel do rządu

- Państwo Guział borykali się nie tylko z kłopotami bytowymi, ale również (...) rodzinnymi (...) oraz przykrymi i traumatycznymi doświadczeniami Jakuba, związanymi z jego seksualnością, które narażały jego samego oraz jego rodzinę na nietolerancję i dyskryminację. Stały się one jednym z bodźców do opowiedzenia złożonej historii bohaterów i wystąpienia w ich obronie - poinformowano. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Ksiądz prawie zemdlał ze wstydu
  2. Był uznawany za najbrzydszego chłopaka w mieście. Zapuścił brodę, został modelem i nie może opędzić się od kobiet
  3. Mąż wykrzyczał do żony najbardziej przykre słowa. Bo ich dziecko urodziło się rude
  4. Małą dziewczynkę nagle przykrywa morska fala. Jej pies zareagował w niesamowity sposób, wszystko nagrała babcia
  5. Mężczyzna zauważył wystającą z brzegu rzeki "dłoń". Nurkowie nie spodziewali się tego, co wyjmą z wody  

Źródło: wirtualnemedia 
 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News