Wszystko poszło na żywo. Jaworowicz, płacząc nie mogła wydusić z siebie słowa. Druzgocące wydarzenia w studio TVP

Wszystko poszło na żywo. Jaworowicz, płacząc nie mogła wydusić z siebie słowa. Druzgocące wydarzenia w studio TVP Źródło: YouTube Sprawa dla Reportera

Druzgocące wydarzenia w TVP. Elżbieta Jaworowicz nie była w stanie dłużej powstrzymywać łez. Płacz sprawił, że nie dała rady wydusić z siebie ani jednego słowa. Jedna ze spraw poruszyła ją do głębi. Okrucieństwo niektórych osób nie mieści się w głowie.

Elżbieta Jaworowicz w swoim kultowym programie "Sprawa dla reportera" zajmuje się interwencją w ważnych sprawach społecznych. Głównym celem programu jest pomoc w rozwiązaniu narastających problemów, które są kluczowe dla osób, które zgłosiły się do programu. Czasami sprawy okazują się jednak na tyle poruszające, że sama prowadząca nie jest w stanie opanować emocji. 

Elżbieta Jaworowicz nie była w stanie wydusić z siebie ani słowa. Wstrząsająca historia

9-miesięczna Mia to córka Natalii oraz jej męża Fatiha, który pochodzi z Turcji. Dziewczynka cierpi na bardzo rzadką, śmiertelną chorobę genetyczną. Para spotkała się z ogromną nietolerancją z powodu narodowości partnera Natalii. To, co najbardziej wstrząsnęło matką dziecka, była ogromna ilość osób, które twierdzą, że z tego właśnie powodu ich dziecku nie należy się pomoc. 

9-miesięczna Mia choruje na rdzeniowy zanik mięśni - SMA1. Jest to choroba, która sprawia, że stopniowo obumierają neurony, które są odpowiedzialne za skurcze oraz rozkurcze mięśni. Doprowadza to do uogólnionego osłabienia i zaniku mięśni szkieletowych. Finalnie może to doprowadzić do całkowitego paraliżu oraz śmierci. 

Do leczenia dziewczynki niezbędny jest najdroższy lek świata. Wsparcie finansowe, jakiego potrzebują to ok. 10 milionów złotych. Jak wyznają rodzice, ich zbiórka bardzo powoli nabiera tempa. Rodzice Mii spotkali się w internecie z ogromnym hejtem, który sprawił, że rodzice nie radzą sobie psychicznie z tym, co się dzieje. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W sieci pojawiły się między innymi oburzające komentarze sugerujące, że choroba dziewczynki wynika z narodowości jej męża, dodając, że jej dziecko byłoby zdrowe, gdyby wzięła ślub z Polakiem. Nie mieści się w głowie, jak można obwiniać za chorobę dziecka, narodowość jednego z jej rodziców.

Choć rodzice zdają sobie sprawę z tego, że komentarze nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, czytanie takich rzeczy na swój temat, jest bardzo bolesnym doświadczeniem. Dziewczynka urodziła się w Polsce, jest normalną obywatelką naszego kraju, a internauci usiłują udowodnić, że dziecko jest Turczynką, a nie Polką. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, nie będzie bezpiecznie w najbliższych dniach. Zacznie się już jutro wieczorem

2. Przez siedem dni piła koktajl z kurkumy. Efekty okazałay się oszałamiające

3. Naprawdę przykre, wszyscy modlili się by się udało. Niestety, nie żyje Oleńka

Historia Mii sprawiła, że Elżbieta Jaworowicz nie była w stanie powstrzymać łez. Okrucieństwo osób, które posunęły się do tak ogromnego hejtu w internecie jest wstrząsająca. Prezenterka nie była w stanie wydusić z siebie ani słowa. Po chwili  jednak zapewniła parę, że zrobi wszystko, by otrzymali oni potrzebną pomoc, a ich córeczka uzyskała dostęp do leku, który pozwoli jej żyć. Zareagował nawet prezydent Wrocławia, który zaapelował, by wesprzeć dziewczynkę na przekór rasistom oraz homofobom.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyznanie polskiego ginekologa. Opowiedział prawdę o kobietach i ich zachowaniu
  2. Radio Maryja podało smutną informację. Nie żyje, pożegnały go tłumy
  3. Premier zdecydował, Kancelaria ogłosiła. Będzie obowiązywał już od jutra
  4. Zła informacja dla posiadaczy kont w bankach. Pilnie wprowadzono obostrzenia
  5. Niespodziewana reakcja Tomasza Komendy doprowadza do łez. Zobaczył coś, co bardzo go poruszyło i było gestem w jego stronę

Źródło: YouTube Sprawa dla Reportera

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News