TVP i Elżbieta Jaworowicz nie chcieli, by skandal wyszedł na jaw. Stało się, dobre imię ikony telewizji zrujnowane?

TVP i Elżbieta Jaworowicz nie chcieli, by skandal wyszedł na jaw. Stało się, dobre imię ikony telewizji zrujnowane? Źródło: youtube.com

Elżbieta Jaworowicz doigrała się swoim zachowaniem? Gwiazda TVP, jak i sama telewizja, nie chciały, aby skandaliczna prawda wyszła na jaw. Teraz program znanej dziennikarki i jej imię straciły na wartości?

Elżbieta Jaworowicz jest na świeczniku Rady Etyki Mediów. Organ musiał zainterweniować, bowiem dopuszczono się rażącego skandalu. Żaden dziennikarz nie powinien sobie pozwolić na coś takiego.

Elżbieta Jaworowicz uprawia nierzetelne dziennikarstwo w imię skandalu?

Rada Etyki Mediów będzie miała sporo do roboty przy reportażach związanych z osobą Elżbiety Jaworowicz. TVP nie widziała w nich nic złego, były dopuszczane do realizacji, jednak w związku z jednym z nich kultowej dziennikarce zarzucono coś niewybaczalnego - brak rzetelności. Afera dotyczy reportażu z 2007 roku, gdzie opisywano losy mieszkańców z kamienicy przy ul. Szerokiej 12 w Krakowie.

Lokalni dziennikarze oczywiście również przypatrzyli się sprawie i procesom działania Elżbiety Jaworowicz i jej ekipy, a w związku z tym "nagrodzili" ją Anty-Nagrodą 2007 dziennikarzy małopolskich. Co więcej, już wtedy Rada Etyki Mediów uznała za zasadne dwie złożone skargi na Elżbietę Jaworowicz. Jak się jednak okazuje, poszkodowanych jest więcej.

Jedna z poszkodowanych dokładnie opisuje mechanizmy, które podejmowano przy kręceniu reportaży

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Osób, które zawiodły się na dziennikarce, było tak wiele, że założyli oni Stowarzyszenie Stop Nierzetelni. Z inicjatywą wyszła Olga Chobot, która na własne oczy widziała, jak Elżbieta Jaworowicz m.in. każe zachowywać się "emocjonalnie" poszkodowanym w reportażach.

- Oczekiwałam, by rzetelnie pokazano problem. Podczas nagrania w Radomsku, kiedy pani Jaworowicz uznała, że moje wypowiedzi są za mało emocjonalne, pozwalała sobie na różne "zachęty" i komentarze, np. "chyba kopnę tę babę". Niestety, nie podeszła uczciwie do moich adwersarzy. A przecież będąc w Radomsku mogła poprosić ich o wypowiedź, a wtedy może inna byłaby wymowa programu. Mnie zaprosiła do nagrania w studiu na 6 tygodni przed czasem, a ich na kilka dni. Nie przyjechali - opowiada kobieta.

Dzisiaj grzeje: 1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
2. Fatalny finał walentynek, rodzina pogrążyła się w głębokiej żałobie. Niestety, zmarł zasłużony Polak

Olga Chobot wspomina także, że w telewizji skupiono się tylko na jej osobie, nie przeczytano listu z wyjaśnieniami drugiej strony, a co więcej, pokazano jej rozpłakaną 16-letnią córkę i byłego męża. Poszkodowana wyraźnie sobie tego nie życzyła. W dodatku Elżbieta Jaworowicz zachowywała się bardzo arogancko.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objaw raka płuc widoczny na twarzy. Nigdy go nie lekceważ
  2. Żałoba w rodzinie Kamila Glika. Niesamowicie przykre doniesienia od rodziny reprezentanta Polski
  3. Delikatne i pożywne pierogi z sosem cebulowym są idealne na niedzielny obiad. Ciężko uwierzyć, że przepis jest aż tak prosty
  4. Prezes ZUS wydała oficjalne oświadczenie ws. trzynastych emerytur. Już nie ma odwrotu
  5. Weszli do mieszkania i zamarli, gdy zobaczyli starsze małżeństwo. Okropna scena

Źródło: WTV

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News