Księżna tatarska Elżbieta Tarkowska robi wszystko dla potrzebujących. W końcu sama zaczęła potrzebować pomocy

Księżna tatarska Elżbieta Tarkowska robi wszystko dla potrzebujących. W końcu sama zaczęła potrzebować pomocy Źródło: Screen TVP VOD

Elżbieta Jaworowicz w programie "Sprawa dla reportera" skupia się na ludzkich problemach, z którymi wielu bohaterów nie potrafi sobie poradzić. W jednym z odcinków pojawiła się tatarska księżna, która do tej pory oddawała całe serce potrzebującym. Okazało się, że sama pilnie potrzebuje pomocy.

Elżbieta Jaworowicz w jednym z odcinków "Sprawy dla reportera" skupiła się na postaci tatarskiej księżnej Elżbiecie Marii Tarkowskiej-Chatila. Starsza kobieta za swój życiowy cel obrała sobie pomoc najbardziej potrzebującym. Została nawet nazwana "polską matką Teresą", teraz jednak niestety sama potrzebuje pomocy. 

Elżbieta Jaworowicz osobiście pojechała do miejsca, w którym księżna pomaga innym

Historia tatarskiej księżnej została przedstawiona w jednym z odcinków znanego wszystkim programu "Sprawa dla reportera". Okazało się, że Elżbieta Tarkowska ma ogromne kłopoty - musi zapłacić 100 tysięcy złotych podatku, którego rzekomo do tej pory nie płaciła. Oprócz tego podopieczni jej fundacji "Fundacja Tarkowskich Herbu Klamry" napisali pismo do wójta gminy Ułęż, w którym protestują przeciwko traktowaniu ich jak osób drugiej kategorii.

W swoim ośrodku dla osób potrzebujących znajdującym się w gminie Ułęż znajdują się ludzie po wielu perturbacjach w życiu. Od kobiet, które uciekły od pijącego i agresywnego małżonka, po osoby częściowo niepełnosprawne lub te, których wyrzekła się rodzina. W ośrodku pomoc znajdą również ludzie, którzy po wyjściu z nałogu chcą zacząć nowe życie, lecz nie mają środków na "dobry start". Elżbieta Jaworowicz po przyjeździe na miejsce zobaczyła nawet zrozpaczone matki z dziećmi, które dopiero tutaj odżyły i pozbyły się stresu.

Rosną problemy prawne oraz zaległości w spłatach podatku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po pokazaniu okolicy, księżna Elżbieta Tarkowska powiedziała, co ją gryzie. Okazuje się, że problemem jest wójt gminy, który zapowiedział, że muzułmanom nie ma zamiaru pomagać. Księżna owszem, jest tego wyznania, lecz reszta podopiecznych to katolicy. Jakiś czas temu właścicielka ośrodka dostała pismo, w którym została poinformowana, że ma zapłacić podatek do gminy.

- Ustawa mówi, że nie ma płacenia podatków, jeżeli ma się pożytek publiczny i nie prowadzi się działalności dochodowej - tłumaczy Tarkowska i dodaje, że wójt zablokował im wszystkie możliwe konta, wskutek czego nie ma nawet jak opłacić lekarstw i jedzenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatek myślał, że przygarnął szczeniaka. Rósł w zastraszającym tempie, specjaliści musieli zabrać zwierze w specjalne miejsce

2. Lepiej, żeby Jolanta Kwaśniewska nigdy się o tym nie dowiedziała. Jej córka właśnie zaliczyła ogromną wpadkę

Jest też jednak druga strona medalu - podopieczni wyznali, że rzekomo księżna pobierała od nich renty, emerytury, nierzadko 50% dochodów, więc zdaniem wójta ośrodek i fundacja księżnej nie jest organizacją pożytku publicznego. W przedstawionych w studio dokumentach widać, że w latach 2004-2006 umorzono zaległości podatkowe na kwotę ponad 55 tysięcy złotych. Mimo tego Elżbieta Tarkowska nadal ma do spłaty ogromne kwoty, a nikt nie chce udzielić pomocy ani jej, ani osobom z ośrodka. Na tę chwilę kobieta nie dysponuje tak dużymi pieniędzmi, a problemy prawne lawinowo rosną, potrzebna jest więc jej pilna pomoc.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Dziewczyna rzuciła liścik recepcjonistce. Gdy kobieta go przeczytała, w pośpiechu zawiadomiła policję
  3. Podczas balu skierowała do gwiazd TVN kilka słów prawdy o Woźniaku-Staraku. Nagle zapanował smutek
  4. Nie zauważyła, że kot wskoczył do pralki. Godzinę później załamana pędziła do weterynarza
  5. Kiedy Oliwia powiedziała, jak pracuje, wszyscy zaczęli się śmiać. Ale jak dodała, ile zarabia, nie było im już do śmiechu

Źródło: TVP

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu