Pracownicy TVP nie mogli dłużej milczeć. Wyszło na jaw jaka naprawdę jest Elżbieta Jaworowicz

Pracownicy TVP nie mogli dłużej milczeć. Wyszło na jaw jaka naprawdę jest Elżbieta Jaworowicz Źródło: TRICOLORS East News mkudelski

Elżbieta Jaworowicz to niekwestionowana gwiazda TVP. Jej autorski program "Sprawa dla reportera", w którym zajmuje się ważnymi problemami społecznymi, od 37 lat świeci triumfy na antenie. Dziennikarka sprawia wrażenie osoby stonowanej i konkretnej. Ostatnio jej współpracownicy postanowili przerwać milczenie i opowiedzieli, jaka naprawdę jest Elżbieta Jaworowicz.

Elżbieta Jaworowicz jest dziennikarką z ogromnym doświadczeniem. Prowadząca "Sprawę dla reportera" skończyła ostatnio 78 lat. Na szklanym ekranie pojawia się niemal przez połowę życia. Prezenterka wzbudza skrajne opinie. W 1995 roku została uhonorowana dyplomem "Benemerenti", a sześć lat później medalem "Milito Pro Christo". W 2008 roku koledzy po fachu wręczyli jej reporterską Antynagrodę Dziennikarzy za brak obiektywizmu przy realizacji jednego z odcinków programu. Powstało nawet stowarzyszenie, które zrzesza osoby pokrzywdzone przez Jaworowicz. Teraz głos postanowili zabrać jej współpracownicy.

Elżbieta Jaworowicz - jaka jest naprawdę?

Elżbieta Jaworowicz wróciła na plan "Sprawy dla reportera" po przerwie związanej z epidemią koronawirusa. Obecnie w jej studiu nie pojawiają się goście i eksperci. Ze wszystkimi kontaktuje się za pomocą komunikatora. Dziennikarka realizuje jednak zdjęcia w plenerze, podejmując interwencje na terenie całej Polski. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Spotkania z ludźmi i możliwość pomagania im to jest praca, która nigdy się nie nudzi. Każdy mój program jest debiutem, każdy czwartek jest premierą. Niemal każda poruszana w "Sprawie dla reportera" historia kończy się wymierną i skuteczną pomocą. I tak już od 30 lat - powiedziała Jaworowicz.

Słowa prowadzącej potwierdzają jej współpracownicy. Osoby, które przebywają z nią na co dzień, podziwiają jej zaangażowanie i poświęcenie. Dla ekipy TVP Elżbieta Jaworowicz jest autorytetem.

- Nie tworzy materiałów na podstawie rozmów telefonicznych, a jeździ po całej Polsce i angażuje się w konflikty, mimo że często ludzie potrafią być wobec niej agresywni. Zna wszystkich swoich bohaterów, żyje ich sprawami. W jej oczach często widać łzy - mówią pracownicy.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyjątkowo smutne wieści, Maryla Rodowicz w żałobie. Straciła najbliższą osobę

2. Elżbieta Dmoch dziś. Reporterzy dotarli do gwiazdy. Smutne, jak dziś wygląda jej życie

Wbrew pozorom dziennikarka uważana jest także za osobę cichą i nieśmiałą. Jak sama twierdzi, jest również łatwowierna. Zmiana, jaka zachodzi w jej zachowaniu na planie, jest podobno spowodowana potrzebą walki o dobro innych ludzi. Prywatnie spędza czas na czytaniu i rozmowach z ukochanym mężem, Eugeniuszem Mleczakiem, byłym rzecznikiem MON.

Trudno nie zgodzić się z tym, że Elżbieta Jaworowicz jest jedną z fundamentalnych postaci w stacji TVP. Jej pozycja pozostaje niezachwiana niezależnie od tego, jak w aktualnym momencie wygląda zarząd stacji. Program niedługo będzie świętował czterdziestolecie na antenie. Nic nie wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości zniknie z ramówki stacji. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ministerstwo Zdrowia ostrzega. Popularne leki masowo znikają z aptek
  2. Media podały tragiczną informację. Trener Milika i Zielińskiego w żałobie, stracił najbliższą osobę
  3. Wiśniewski bez skrępowania opowiadał o nowej żonie, nagle pojawiła się w kadrze. Widzowie mogli zobaczyć ją po raz pierwszy
  4. Pogodziła się, że już nigdy nie zobaczy ukochanego kota. Po 10 latach niespodziewanie otrzymała najlepszą wiadomość
  5. Pyton królewski we wrocławskim bloku. Zwierzę uciekło przed strażakami
  6. Afera w mediach po ujawnieniu całej serii niesmacznych i skandalicznych praktyk Biedronki. Wściekli są nie tylko klienci

Źródło: Pomponik 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News