karol
Fot. YouTube/ ODN
Mikołaj Pilecki - 9 Listopada 2018

Co na to Elżbieta II? Karol już zapowiada, jakim będzie królem

Elżbieta II, królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej jest obecnie najdłużej panującą monarchinią na świecie. 65 lat po jej koronacji, kraj zaczyna przygotowania do powitania nowego króla. Książę Karol powiedział już, jak zachowa się jako głowa państwa.

Elżbieta II wstąpiła na Londyński tron 2 czerwca 1953 roku. Elżbieta jako królowa przeżyła wiele zmian i niepokojów. W czasie jej panowania rządami krajów, nad którymi sprawuje pieczę, kierowało dziesiątki premierów, z czego w samym Zjednoczonym Królestwie aż 13. Niezwykle długowieczna królowa stała się przez lata ikoną popkultury i symbolem Wielkiej Brytanii. Elżbieta II swoje obowiązki spełnia od tak długiego czasu, że trudno wyobrazić sobie jej odejście i nową koronację. Głowa brytyjskiego państwa ma już jednak niemal 93 lata i prędzej, czy później na tron wstąpi jej syn Karol. Sam książę skończył niedawno 70 lat, a BBC z tej okazji stworzyła specjalny dokument, w którym zadała mu kilka ważnych pytań, także o przyszłe panowanie.

Elżbieta II w obliczu końca panowania. Jej syn już wie, co będzie robił jako król

Pierwszą osobą w kolejce do brytyjskiego tronu jest Karol, Książę Walii. W przeprowadzonym przez angielską telewizję wywiadzie, wyjawił, jak będzie wyglądało jego przyszłe panowanie. Zaznaczył, że będzie się znacząco różniło od tego, czym zajmował się dotychczas.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PaszportPolacy podzieleni jedną drobną zmianą. Nic już nie będzie takie samoCzytaj dalej
Książę ostro urwał spekulację dziennikarzy, jakoby miał zamiar zmienić wizerunek monarchii i łamać przyjęte konwenanse i zasady. - Pomysł, że wszystko będzie wyglądać tak samo, jeśli będę musiał przejąć tron, jest kompletnie bez sensu, ponieważ te dwie sytuacje są kompletnie różne - powiedział. Karol zaznaczył, że jako król nie wolno będzie mu wyrażać poglądów politycznych, co robi obecnie, ani angażować się w żadne polityczne procesy. Każda sugestia dotycząca rządu, mogąca wyjawić jego osobiste poglądy nie będzie mile widziana. Przypomnijmy, że panująca od 65 lat królowa, nigdy nie złamała nałożonego na nią prawnie obowiązku. - Starałem się działać tak, żeby nikt nie zarzucił mi partyjnej sympatii - przyznał Filip.

Królowa przecież wciąż żyje

Fakt, że książę już opowiada o swoim panowaniu, podczas gdy jego matka wciąż żyje i ma się dobrze, może dziwić. Proces przygotowywania go do panowania nie zaczął się jednak wczoraj. Wszyscy w Wielkiej Brytanii i wewnątrz rodziny królewskiej, łącznie z Elżbietą II, zdają sobie sprawę, że najdłuższe panowanie w znanej historii dobiega końca. Należy zaznaczyć jednak, że zapowiedź kontynuowania królewskiej ciągłości i zachowania niezwykle ważnych w brytyjskiej tradycji politycznej konwenansów, postrzegać trzeba pozytywnie. Oprócz tego bardzo wiele mówi się o odstąpieniu tronu Williamowi, osobie dużo młodszej i mogącej panować dłużej. Syn Karola cieszy się także znacznie większym poparciem Brytyjczyków niż swój ojciec.ZOBACZ TAKŻE:
  1. William w panice! Ujawniono informacje o księżnej Kate
  2. Gwiazdor Polsatu trafił do szpitala! Żona prosi o wsparcie
  3. Ujawniono nowe taśmy! Aleksander Kwaśniewski pogrąży Tuska?
  4. ZAMYKAJĄ JE ŻYWCEM W “GROBACH”. POTEM WSZYSCY JE ZE SMAKIEM JEM
  5. Znaki zodiaku, które są najbardziej zdystansowane i CHŁODNE
ZAMIANA
Meghan MarkleMeghan Markle przeżywa dramat! Bezlitosne ataki nie ustająCzytaj dalej
źródło: tvn24.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News