Na zawsze zmieniła oblicze korony, Elżbieta II wciąż nie może o niej zapomnieć
Marcin Owczarek - 26 Grudnia 2018

Na zawsze zmieniła oblicze korony, Elżbieta II wciąż nie może o niej zapomnieć

Elżbieta II nie może cały czas o niej zapomnieć. Na zawsze zmieniła oblicze korony, była uwielbiana przez tłumy równie bardzo, co księżna Diana. Miała wiele problemów i uchodziła za ekscentryczkę, ale to być może dzięki niej dziś monarchia w Wielkiej Brytanii wygląda właśnie tak.

Elżbieta II jest najbardziej znaną królową na świecie. Żyje już naprawdę długo i cały czas zasiada na tronie. Brytyjczycy kochają ją oraz są dumni z tego, że cały czas panuje u nich monarchia. Chociaż w praktyce nie rządzi państwem, to ma wielki wpływ na jego kształtowanie. Były jednak w historii osoby, które równie mocno działały na opinię publiczną.

Sławniejsza od królowej?

Większą sławę niż Elżbieta II zdobyła tylko księżna Diana. Wszystko za sprawą ślubu z jej synem i głośnego skandalu. Rozstała się z Karolem, który prawdopodobnie miał już wtedy kochankę, ale i tak nie zamierzała długo rozpaczać. Była jednak kobietą dobrą, ciepłą i otwartą na ludzi. Za to właśnie ją uwielbiano. Każdy chciał wyglądać tak, jak ona i chociaż przez chwile z nią porozmawiać. Przed nią była jednak inna osoba. Była jeszcze bardziej ekscentryczna i robiła równie dużo szumu, co Diana. Mówiono o niej, że to ostatnia prawdziwa księżniczka. Chodzi o siostrę Elżbiety II, Małgorzatę Windsor. Już wieku 15 lat zaczęła palić papierosy, a wtedy było nie do pomyślenia, aby kobieta upodabniała się do mężczyzny i to w rodzinie królewskiej.

Elżbieta II nie pozwoliła na skandal

Pierwszy wielki skandal wybuchł wokół jej osoby, kiedy chciała poślubić bohatera i pilota RAF-u Petera Townsenda. Specjalnie dla niej rozwiódł się z poprzednią partnerką. Podobno kiedyś Małgorzata zauważyła go i zażądała, aby udał się z nią na bal. Był od niej 16 lat starszy. Niestety nie doszło do zawarcia małżeństwa, gdyż nie pozwalał na to protokół oraz królowa Elżbieta II. To ona jest głową kościoła anglikańskiego i nie mogła do tego dopuścić. Małgorzata z wielkim żalem zrezygnowała z pilota, ale wciąż mogła iście po królewsku balować.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Andrzej GrabowskiPolsat: Groźne wypadki gwiazd stacji. Prawdziwe dramaty na drogachCzytaj dalej
Słynęła z tego, że potrafiła bawić się do białego rana. Znajomi musieli jej towarzyszyć do samego końca, gdyż protokół mówił, iż nikt nie może opuścić jej, dopóki ona sama nie zechce wrócić do domu. Paliła jak smok i piła tylko drogie alkohole. Kiedy ktoś do niej podszedł, potrafiła go ustawić do pionu, jak prawdziwa księżniczka. Niestety, nie ma jej już z nami, gdyż zmarła 9 lutego 2002 roku. Na pewno Elżbieta II za nią tęskni, gdyż mimo całkowicie odmiennych charakterów oraz podejścia do monarchicznych zasad siostry bardzo mocno się kochały.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Koroniewska pokazała swoje dwie córeczki. Internauci są zachwyceni
  2. Papież Franciszek znów naraził się duchownym. Padły mocne słowa i ostrzeżenia
  3. Kim jest mąż Uli Chincz? Tajemnica gwiazdy TVN wyszła na jaw
  4. Anna Mucha pokazała półnagie zdjęcie. Fani są zachwyceni!
  5. Beata Tyszkiewicz: Ile ma lat? Wiek gwiazdy robi wrażenie
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News