Ujawniono informację o chorobie królowej Elżbiety II

Ujawniono informację o chorobie królowej Elżbiety II Źródło: Wikipedia Commons/Department of Immigration and Border Protection

Elżbieta II choruje na bardzo poważną chorobę, która w niezwykle uporczywy sposób uprzykrza jej życie. Informacje o chorobie królowej ujawniono dopiero teraz, a przyczyną tego kroku są pytania, które coraz częściej zadają zmartwieni stanem jej zdrowia obserwatorzy królewskiego dworu.

Elżbieta II ma poważne problemy zdrowotne, ale tylko ona się z nimi boryka. Te same dolegliwości dopadły także m.in. księcia Karola, jej syna. Chodzi o chorobę królowej, która jest dziedziczna, a jej przebieg może być bardzo poważny.

Na co cierpi Elżbieta II? Ujawniono fakty o jej chorobie, które skrywano przed mediami

Elżbieta II jest poważnie chora, a schorzenie, na które cierpi, dotyka około 10% całej populacji. Królowa choruje na tzw. chorobę Raynauda. To właśnie z tego powodu dłonie królowej Elżbiety II tak często przybierają niepokojący wygląd. Bardzo często sinieją, a momentami widać na nich plamy o krwisto-fioletowej barwie.

To właśnie jeden z objawów choroby, który pojawia się wtedy, gdy osoba dotknięta schorzeniem pojawi się w zimnym miejscu bez rękawiczek. Sinienie dłoni może pojawić się także wtedy, gdy wystawimy je na wilgoć. Objawy te nie tylko wyglądają przerażająco, ale także bardzo często potrafią doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Kończyny, których dotyka objaw Raynauda, mogą owrzodzieć. W ekstremalnych wypadkach dochodzi także do ich martwicy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podobne objawy dotyczą księcia Karola, którego dłonie, oprócz sinienia, miejscami także pierzchną, przez co wydają się suche. Na niektórych zdjęciach książę Karol ma także bardzo opuchnięte stawy wokół palców, które zdaniem niektórych wskazują na RZS, ale jest to jedynie diagnoza obserwatorów rodziny królewskiej, niepotwierdzona przez lekarzy.

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazda TVN przez chorobę syna rzuciła karierę. Jest nieuleczalnie chory, dla niego poświęciła wszystko
2. Straszna katastrofa lotnicza za granicą! Skrzydło rozcięło dom, pilot wyleciał w powietrze

W przypadku królowej Elżbiety II zalecenia, które mogą załagodzić objawy choroby lub doprowadzić nawet do ich ustąpienia, to m.in. unikanie zimnych i wilgotnych miejsc, co jest prawie niemożliwe. Lekarze zalecają także noszenie ciepłych ubrań i unikania stresujących sytuacji, a także palenia papierosów, które nasilają objawy z powodu wpływu na ciśnienie krwi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. MILIONY Polaków oszukanych. Oszuści sprzedawali rozcieńczone mleko
  2. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie
  3. Gwiazdor TVN w wulgarnych, szowinistycznych i niegodnych splunięcia słowach upokorzył Dodę na wizji
  4. Dieta Magdy Gessler podbija Polskę. Schudła w zastraszającym tempie
  5. Tragedia i cud w Toruniu. Malutkie dziecko wypadło z 11 piętra i ciągle żyje. Może umrzeć w ciągu następnych godzin

Źródło: ABC Zdrowie

Następny artykuł