Dopiero po śmierci wyszło na jaw, jak żyła Elżbieta Czyżewska. Bliska osoba zdradziła porażającą prawdę

Dopiero po śmierci wyszło na jaw, jak żyła Elżbieta Czyżewska. Bliska osoba zdradziła porażającą prawdę Źródło: Screen "Wszystko na sprzedaż" 1968 r.

Elżbieta Czyżewska miała szansę stać się wielką gwiazdą, jednak u szczytu kariery opuściła kraj i wyjechała z mężem do Stanów Zjednoczonych. Dopiero po latach wyszło na jaw, w jaki sposób żyła popularna aktorka, fani nie mieli o tym pojęcia.

Elżbieta Czyżewska opuściła Polskę z mężem w 1968 roku i zamieszkała w Stanach Zjednoczonych. Jej kariera za oceanem nie potoczyła się jednak według planu. Dopiero po latach wyszło na jaw, w jaki sposób żyła aktorka. Tylko najbliżsi o tym wiedzieli.

Elżbieta Czyżewska zamieszkała z mężem w Nowym Jorku

David Halberstam, amerykański korespondent oraz mąż Elżbiety Czyżewskiej, został wydalony z Polski w 1967 roku za artykuł krytykujący I sekretarza KC PZPR Władysława Gomułkę. Wschodząca gwiazda kina spakowała walizki i wraz z ukochanym przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Małżeństwo zamieszkało w Nowym Jorku, a aktorka była przekonana, że to da początek jej międzynarodowej karierze. Nie wszystko potoczyło się jednak zgodnie z jej oczekiwaniami.

Czyżewska nie zrobiła kariery za oceanem, a jej zawodowe problemu zaczęły mieć wpływ również na jej prywatne życie. Aktorka coraz częściej zaglądała do kieliszka, a swój dom zamieniła w miejsce, do którego przyjmowała licznych znajomych, zapewniając im wikt i opierunek. Beztrosko wydawała pieniądze swojego męża, mężczyzna nie mógł dłużej znieść jej zachowania i w 1977 roku wręczył żonie pozew rozwodowy. A jej majątek bardzo szybko się rozpłynął.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy Czyżewska otrzymała propozycję roli w filmie "Debiutantka" od razu się zgodziła. Główną rolę kobiecą w obrazie zagrała Dorota Stalińska. Jak przyznała po latach reżyserka filmu Barbara Sass, Czyżewska była bardzo zazdrosna o pozycję i talent swojej koleżanki z planu.

– Cały czas próbowała dyskredytować Dorotę. Mówiła, że jest okropna, niekobieca i głupia. Ela zawsze lubiła być w towarzystwie najważniejsza. Miała taką potrzebę wynikającą prawdopodobnie z kompleksów – wyznała reżyserka.

Elżbieta Czyżewska zmarła w 2010 roku, przegrała walkę z nowotworem przełyku

Choć rola w filmie Sass była dla aktorki wielką szansą, szybko zaczęła tracić zainteresowanie pracą. W końcu wpadła w wir spotkań towarzyskich, na zdjęcia przychodziła zmęczona i na kacu. Barbara Sass wspomina również mrożącą krew w żyłach historię, która zdarzyła się na planie. 

– Dochodzi do zwarcia w wodzie, walczą ze sobą i... przysięgam to była jedna z dramatyczniejszych chwil w moim życiu. W pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że Ela chce Dorotę naprawdę utopić i że to nie są żarty na potrzeby filmu – ujawniła Sass.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski zabiera głos w sprawie szczepionki. Mówi też o nowych testach

2. Choroby, które można pomylić z rakiem. Ich objawy są identyczne

Dorota Stalińska również pamięta tę sytuację. Początkowo myślała, że koleżanka z planu żartuje, jednak po nakręceniu sceny w wodzie zmieniła zdanie o aktorce.

– My się z Elą w jakiś sposób polubiłyśmy, chociaż ona potrafiła wykrzyczeć: 'K..., jesteś taka zdolna jak ja. Wykończę cię, zniszczę! [...] Wygrałam tę walkę, bo byłam od niej o wiele silniejsza. Było to jednak bardzo nieprzyjemne przeżycie – wspomina Stalińska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera podczas fety mistrzowskiej Legii Warszawa. Nagle rozległy się ogłuszające gwizdy
  2. Basia Kurdej-Szatan pokazała kuchnię. Wiele osób o takiej marzy, uwagę zwraca 1 szczegół
  3. Wiadomość o śmierci spadła jak grom, wielka rozpacz. Niestety, nie żyje Kazimierz Pająk
  4. Męczą cię zajady? Dla własnego dobra lepiej iść do lekarza, mogą oznaczać nieuleczalną chorobę
  5. Wszyscy trzymali kciuki do samego końca, kondolencje zalewają rodzinę. Niestety, choroba okazała się silniejsza
  6. Agata Duda w centrum wielkiej afery. Złożono wniosek w jej sprawie, jest naprawdę poważnie

Źródło: Pomponik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News