Elżbieta Czyżewska
TRICOLORS/East News
Konrad Karpiuk - 12 Maja 2020

Wszyscy kochali Elżbietę Czyżewską. Dopiero po jej śmierci wyszła na jaw przykra prawda, co się działo w jej domu

Elżbieta Czyżewska swego czasu była świetnie zapowiadająca się gwiazdą kina. Występowała nie tylko w polskich, ale także w zagranicznych produkcjach. Choć była powszechnie uwielbiana, skrywała tajemnicę, która odcisnęła piętno na jej dorosłym życiu. Zmagała się z wieloma problemami, okazało się, że to pokłosie traumatycznych wydarzeń z przeszłości.

Elżbieta Czyżewska zagrała w słynnym amerykańskim serialu "Seks w wielkim mieście" i była jedyną polką, która zaliczyła w nim występ. Niestety, robiąc karierę, zmagała się z poważnym nałogiem - alkoholizmem. Niestety, było to pokłosie tragicznych wydarzeń, które przeżyła jeszcze jako mała dziewczynka.

Elżbieta Czyżewska przeżyła prawdziwy dramat w dzieciństwie

Ojciec aktorki zginął jeszcze podczas II wojny światowej. Jej matka, była biedną krawcową i nie była w stanie samemu zaopiekować się swoimi dwiema córkami. Elżbieta Czyżewska raz z siostrą Krysią mieszkała w małym pokoju w zrujnowanej suterenie na warszawskiej Tamce. Nie miały nawet bieżącej wody i elektryczności.

trudna zagadka logicznaWyjątkowo trudna zagadka dla najbystrzejszych fanów kryminałów. Kto ukradł zegarek?Czytaj dalej

Matka miała poważny problem z alkoholem. Ponadto niemal co noc sprowadzała do domu swoich kochanków. Nie radziła sobie kompletnie z samą sobą, a co dopiero z wychowywaniem dwójki dziewczynek. Oddała je obie do sierocińca, czego Elżbieta Czyżewska do końca życia nie mogła jej wybaczyć.

Trauma z dzieciństwa odbiła się na jej dorosłym życiu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

DodaFani martwią się o Dodę. Chodzi o jej zdrowie, pokazała niepokojące zdjęcieCzytaj dalej

Niestety, aktorka po tych traumatycznych wydarzeniach, sama przejęła skłonności matki do alkoholu i słabość do mężczyzn. Przez lata zmagała się z nałogiem, który utrudniał jej rozwijanie kariery. Odbiło się to na jej zdrowiu i według wielu teorii alkohol był przyczyną choroby, na którą aktorka zmarła już 10 lat temu.

Dzisiaj grzeje:

1. IMGW wydało żółte alerty dla 9 województw. Szczególnie wieczorem i w nocy trzeba uważać, będzie niebezpiecznie
2. Nowe 500 plus, zmiany w wysokościach i terminach. Musisz spełnić tylko jeden warunek

Elżbieta Czyżewska zmarła w 2010 roku na raka przełyku w wieku 72-lat. Swoje ostatnie chwile spędzała w nowojorskim szpitalu New York Presbyterian Hospital na Manhattanie. Pogrzeb odbył się w Warszawie, została pochowana na Powązkach. O niej i o innych, zapomnianych gwiazdach PRL pisaliśmy tutaj.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje młody piłkarz, miał tętniaka mózgu. Tysiące kibiców w żałobie
  2. Tragiczna śmierć młodego sportowca. Dzika bestia rozszarpała go na strzępy, nie miał najmniejszych szans
  3. Skandaliczne doniesienia brytyjskiej prasy. Książę Karol nie jest ojcem Harry'ego?
  4. Wzrośnie kwota zasiłku dla bezrobotnych? Jest jeden warunek, Emilewicz zdradziła jaki
  5. Syn Dagmary pokochał ją od pierwszego wejrzenia. Królowa życia pokazała, jak wygląda
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

Psy9-latek ratował z ulicy bezpańskie psy. Osiem lat później dokonał niemożliwej rzeczy, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News