Po ostatniej wizycie Janusza Korwin-Mikkego u Elizy Michalik w Superstacji zwolennicy KNP ogłosili dziennikarkę najbardziej obiektywną w Polsce. Owszem, jestem w stanie zgodzić się z faktem, iż program był prowadzony obiektywnie, aczkolwiek jedna jaskółka wiosny nie czyni. Bardzo szybko okazało się, że Eliza Michalik nie przeżyła dziennikarskiego katharsis i obiektywizm zostawiła w szafie.

W programie „Szpile”, 19.07.2014, emitowanym również w Superstacji, dała popis swego obiektywizmu porównując Kongres Nowej Prawicy z partią Jarosława Kaczyńskiego. Eliza Michalik mówi:

„Zastanawiam się czym różni się Korwin-Mikke i Kongres Nowej Prawicy od PiS-u. No, bo w sumie i tu populiści i tu populiści, i tu katolicy i tu katolicy, i tu narodowi i tu. No może gospodarczo trochę różni”.

Zamieszczony cytat odnajdziemy w 6:05.

Nawet nie zamierzam już podejmować polemiki z tezami stawianymi przez Elizę Michalik (swego czasu pisałem o tej Pani – LINK), gdyż nazywanie KNP narodowo-katolickimi  populistami nie wymaga komentarza. To tak jakbym miał polemizować z tezą, że Twój Ruch to ugrupowanie nacjonalistyczne.

 

Zobacz również

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta