Dziennikarka nieukrywająca swoich feministycznych poglądów, Eliza Michalik, poinformowała na jednym z portali społecznościowych o pogróżkach telefonicznych jakie dostaje w ostatnim czasie. Oświadczyła również, ze złoży w tej sprawie zawiadomienie na policję.  

Eliza Michalik, pracująca m.in. w Superstacji, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek, które nie kryją się ze swoimi feministycznymi poglądami i poparciem dla liberalizacji ustawy antyaborcyjnej.

Dziennikarka czynnie wspiera i udziela się w wielu akcjach organizowanych przez środowiska kobiecie i feministyczne, w tym w ostatnio organizowanych „czarnych protestach”. Dzisiaj ma się m.in. odbyć manifestacja pod domem lidera obozu rządzącego, Jarosława Kaczyńskiego, którego jedna z ostatnich wypowiedzi na temat aborcji wywołała ogromne oburzenie środowisk kobiecych.

Dziennikarka przy pomocy mediów społecznościowych zachęcała do udziału w proteście przed domem prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Niedługo po tym jak opublikowała jeden z postów, dostała telefon z pogróżkami.

michalik

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

Zobacz również