Eliminacje do EURO 2020. Brzęczek ogłosił powołania

Eliminacje do EURO 2020. Brzęczek ogłosił powołania Źródło: TVP Sport

Eliminacje do EURO 2020 ruszą już wkrótce. Selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek, ogłosił listę powołanych piłkarzy na pierwsze mecze o punkty - z Austrią i Łotwą. Najwięcej emocji wzbudza polski atak. Tak bramkostrzelnych napastników nie mieliśmy chyba jeszcze nigdy.

Rusza Euro 2020. Polacy są faworytami swojej grupy, ale biało-czerwonym nie wieści się łatwej przeprawy. Końcówka minionego roku w wykonaniu reprezentacji prowadzonej przez Jerzego Brzęczka była nad wyraz słaba. 

Polscy kibice wierzą, że nasi piłkarze wrócą na eliminacje odmienieni i natchnieni. Selekcjoner Brzęczek zadecydował. Wybrał 28 nazwisk do tzw. szerokiej kadry meczowej na pierwsze mecze eliminacji. Pierwszy z nich zagramy z Austrią, 21 marca, w Wiedniu. Trzy dni później Polacy wrócą do kraju, gdzie jako gospodarz rozegrają mecz z Łotwą.

Startuje Euro 2020. Jerzy Brzęczek ogłosił skład

W nominacjach trenera nie ma większych zaskoczeń. Serwis TVP dostrzegł powrót do składu Michała Pazdana. Polski stoper, który zasłynął ze świetnej gry na poprzednim turnieju Euro 2016, nie uzyskał do tej pory powołania od Jerzego Brzęczka. 

W gronie bramkarzy powołania otrzymali Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański i Łukasz Skorupski. Drugą linię, tzw. obronę selekcjoner wybierze z grona: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Robert Gumny, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Arkadiusz Reca.

Mieszankę doświadczenia z młodością widzimy w linii pomocników. To pierwsze bez wątpienia wyznaczają: Kuba Błaszczykowski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, czy Piotr Zieliński. Do pomocy trener desygnował również Przemysława Frankowskiego, Jacka Góralskiego, Damiana Kądziora, Mateusza Klicha, Karola Linettego, Damiana Szymańskiego i Szymona Żurkowskiego.

Formację napastników stanowić będzie bramkostrzelna "trójca", o której mówi dziś cała Europa. Mowa o Robercie Lewandowskim, nowym nabytku AC Milan Krzysztofie Piątku i Arkadiuszu Miliku. Czwartym do brydża będzie Dawid Kownacki.

źródło: TVP Sport

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu