Wicelider Ekstraklasy wzmocniony w ostatnich trzech kolejkach. Kara została złagodzona

Wicelider Ekstraklasy wzmocniony w ostatnich trzech kolejkach. Kara została złagodzona Źródło: Wikipedia

Ekstraklasa będzie w tym sezonie wyjątkowo ciekawa do samego końca rozgrywek. Wszystko przez walkę trzech drużyn o końcowy triumf, który wciąż jest w zasięgu każdej z nich. Jeden z zespołów może cieszyć się wielkim wzmocnieniem. Dzięki tej decyzji końcowa faza rundy zapowiada się jeszcze bardziej interesująco.

Ekstraklasa wielkimi krokami zbliża się do końca. Już niebawem dowiemy się, który z zespołów sięgnie w tym sezonie po końcowy triumf, a rywalizacja ta zapowiada się bardzo interesująco, bo szansę na tytuł najlepszej drużyny w kraju wciąż mają trzy z ekip występujących w naszej lidze. Różnice punktowe pomiędzy nimi są bardzo niewielkie i o wszystkim w końcówce zadecydują jedynie detale.

Dowiedzieliśmy się, że jeden z zespołów walczących o najważniejsze trofeum w naszym kraju może cieszyć się ważnym wzmocnieniem, które może być kluczowe w walce o mistrzostwo Polski. Wszystko przez decyzję Komisji Ligi, która zadecydowała o skróceniu kary Jorge Felixa, jednego z najważniejszych piłkarzy Piasta Gliwice. Drużyna Waldemara Fornalika cieszy się więc z powrotu kluczowego zawodnika.

Ekstraklasa jest już na finiszu zmagań

Kara została nałożona na Hiszpana w meczu z Zagłębiem Lubin, gdy gliwiczanie po raz kolejny sięgnęli po trzy punkty. Ich jedynym zmartwieniem tamtego dnia była czerwona kartka dla Jorge Felixa i surowa kara, której można było się spodziewać. Ostatecznie dowiedzieliśmy się, że skrzydłowy nie zagra w kolejnych trzech meczach decyzją działaczy ligi.

Ekstraklasa postanowiła jednak skrócić karę o jedno spotkanie. Piłkarz z Hiszpanii nie zagrał z Cracovią i Legią Warszawa (te spotkania Piast i tak wygrał), jednak wróci do boju już w kolejnym ligowym starciu z Jagiellonią Białystok. Mecz zapowiada się bardzo ciężko, dlatego obecność lidera zespołu z pewnością zostanie wykorzystana i nie jest wykluczone, że wróci on do wyjściowej jedenastki.

Ekstraklasa zadecydowała o skróceniu kary dla lidera Piasta

Piast ma zaledwie punkt straty do lidera z Warszawy i na ten moment zanosi się na to, że powalczy o pierwsze miejsce na podium w naszej lidze. Do tego potrzebne jednak będą nie tylko kolejne trzy zwycięstwa drużyny z Gliwic, ale i potknięcie warszawskiej Legii. Możemy być pewni, że finisz rozgrywek przyniesie nam kolejne emocje.

źródło: Piłka Nożna

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News