Kto zostanie trenerem sezonu Ekstraklasy?
YouTube - Polsat Sport
Piotr Bernaciak - 6 Maja 2019

Kto zostanie trenerem sezonu Ekstraklasy? Jest dwóch kandydatów

Ekstraklasa już niebawem dobiegnie końca, a my powinniśmy poznać nazwisko najlepszego szkoleniowca, który zostanie wybrany trenerem sezonu. Póki co jest dwóch kandydatów do tego miana, a wytypować zwycięzcę jest wyjątkowo trudno.

Ekstraklasa już niebawem doczeka się ostatecznych rozstrzygnięć. Poznamy drużynę, która sięgnie po mistrzowski tytuł, ostatni zespół, który weźmie udział w europejskich pucharach, a także drugą z drużyn, które niebawem opuszczą ligę. Wiele zaczyna się już klarować, jednak obecnie wciąż nie wiadomo, który z trenerów doczeka się wyróżnienia jako ten najlepszy w ostatnich miesiącach.

Zarówno Piotr Stokowiec jak i Waldemar Fornalik radzili sobie doskonale, w związku z czym trudno jest obecnie przewidzieć, który z nich bardziej zasługuje na wyróżnienie. Wydaje się, że nagrodę otrzymać powinni obaj, jednak w związku z zasadami przyznawania trofeum tylko jeden może liczyć na triumf podczas Gali Ekstraklasy, która odbędzie się tuż po zakończeniu sezonu.

Wielki pogrom w BundeslidzeWielki pogrom w Bundeslidze. Sensacja sezonu na kolanach!Czytaj dalej

Ekstraklasa dobiega końca

Piotr Stokowiec doprowadził w tym sezonie Lechię Gdańsk do wielkiego triumfu, jakim jest zdobycie Pucharu Polski po 36 latach bez zdobycia jakiegokolwiek tytułu. Po osiągnięciu wielkiego sukcesu nadszedł spadek formy w lidze, w efekcie czego Lechia spadła na najniższy stopień podium, jednak obecny sezon w porównaniu do poprzedniego jest wyjątkowo udany.

Podobnie jest z Piastem dowodzonym przez Waldemara Fornalika. Były selekcjoner dokonał niemożliwego, docierając ze swoją drużyną na drugie miejsce w lidze na trzy kolejki przed końcem sezonu ze strata jednego punktu do lidera, w związku z czym wciąż może zostać mistrzem Polski. W Gliwicach jest on bardzo ceniony, w związku z czym zanosi się na kolejne lata jego rządów przy Okrzei.

Ekstraklasa zakończy swoje zmagania za dwa tygodnie

Wpływ na wyniki może mieć ostatecznie rozstrzygnięcie w tabeli. Póki co Piast zajmuje drugie miejsce i jest tuż nad Lechią, wydaje się więc, że to Fornalik jest delikatnym faworytem do zdobycia statuetki dla trenera sezonu. Wszystko zależy od tego, co Ekstraklasa przyniesie nam w kolejnych spotkaniach.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News