Znamy pierwszego beniaminka Ekstraklasy! Kibice szaleją z radości

Znamy pierwszego beniaminka Ekstraklasy! Kibice szaleją z radości Źródło: Wikipedia

Ekstraklasa w następnym sezonie przywita dwie nowe drużyny. Poznaliśmy już pierwszą z nich. Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej wywalczył sobie zespół, który był głównym faworytem do zajęcia pierwszego miejsca. Już niebawem zobaczymy go wśród najlepszych.

Ekstraklasa niebawem zakończy swoje rozgrywki, w związku z czym pożegnają się z nią dwie drużyny. W ich miejsce zameldują się dwa najlepsze zespoły z Fortuna 1 Ligi. Już teraz znamy jedną z nich. Na kilka kolejek przed zakończeniem sezonu awans do najwyższej klasy rozgrywkowej trafił do drużyny, która czekała na ten przywilej już od kilkunastu lat. Kibice nie kryją wielkiej radości.

Przez cały sezon Raków Częstochowa prezentował się doskonale, wygrywał mecz za meczem i pewnie kroczył po awans do najwyższej ligi. Podopieczni Marka Papszuna radzili sobie doskonale, zyskując uznanie kibiców z całej Polski. Wiele osób cieszy się, że to właśnie ten zespół awansował. Zasłużył na to doskonałą grą w kolejnych spotkaniach. Nie obyło się bez długiej serii zwycięstw zakończonej triumfem.

Ekstraklasa przywita niebawem dwie drużyny

Bliskie spadku z Ekstraklasy są Zagłębie Sosnowiec i Śląsk Wrocław. Zajmują one dwa ostatnie miejsca w tabeli i zanosi się na to, że w przyszłym sezonie będą mierzyć się z rywalami z Fortuna 1 Ligi. Niezależnie od tego, kto ostatecznie pożegna się z ligą, doczekamy się także drużyn, które zapracowały sobie na awans solidną grą na przestrzeni całego sezonu.

Niemal pewny sukcesu może być Łódzki Klub Sportowy, który już wkrótce powinien zapewnić sobie awans. Już teraz wiemy natomiast, że wcześniej dokonał tego Raków Częstochowa. Drużyna prowadzona przez Marka Papszuna świetnie radzi sobie w tym sezonie i jej sukces jest absolutnie zasłużony.

Ekstraklasa przywita Raków Częstochowa

Częstochowianie zajmują 1. miejsce w tabeli zaplecza naszej ligi, świetnie radzili sobie także w Pucharze Polski, z którego odpadli dopiero w półfinale. Wcześniej wyeliminowali Lecha Poznań i Legię Warszawa. Doskonały wynik sportowy sprawia, że kibice są przekonani, że Ekstraklasa w Częstochowie wcale nie musi zakończyć się spadkiem z ligi już w następnym sezonie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News