Niesamowite emocje w Ekstraklasie, mamy nowego lidera! Już wkrótce może zostać mistrzem

Niesamowite emocje w Ekstraklasie, mamy nowego lidera! Już wkrótce może zostać mistrzem Źródło: YouTube - Piast Gliwice

Ekstraklasa już wkrótce dobiegnie końca i wiele wskazuje na to, że możemy doczekać się nieprawdopodobnego rozstrzygnięcia. Wczoraj poznaliśmy nowego lidera rozgrywek, który za kilka dni może zostać nowym mistrzem Polski. Kibice nie kryją wielkiego zaskoczenia.

Ekstraklasa regularnie zaskakuje nas w tym sezonie, a kibice twierdzą nawet, że niektóre mecze dorównują swoją dramaturgiom starciom z tegorocznej Ligi Mistrzów. Czasami trudno jest odmówić im racji w związku z niesamowitymi wynikami, które padają na polskich stadionach. Już niebawem może dojść do ogromnej sensacji, której powodzenie zależy od rozpoczynającego się własnie tygodnia.

Wszystko przez sensacyjne wyniki gliwickiego Piasta, który zaczyna potwierdzać swoje aspiracje do zajęcia pierwszego miejsca w tabeli na zakończenie sezonu ligowego. Ostateczne rozstrzygnięcie poznamy już w tą niedzielę, gdy zakończy się ostatnia kolejka zmagań polskich zespołów. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że doczekamy się ogromnej niespodzianki, do której dojdzie po raz pierwszy w historii polskiego futbolu.

Ekstraklasa może zakończyć się ogromną sensacją

W XXI. wieku nie mieliśmy prawdopodobnie do czynienia z tak wielką niespodzianką, jaką byłby triumf Piasta Gliwice. Zdarzało się, że niespodziankę sprawiło Zagłębie Lubin czy Śląsk Wrocław, jednak nigdy nie było tak, że zespół walczący o utrzymanie do ostatniej kolejki w następnym sezonie do samego końca walczy o tytuł mistrzowski. 

Wczoraj Piast Gliwice pokonał Jagiellonię Białystok, a Legia Warszawa zaledwie zremisowała z Pogonią Szczecin. Oznacza to, że Ekstraklasa ma nowego lidera, który będzie w dwóch ostatnich kolejek walczył o spełnienie marzeń wszystkich kibiców. Do wielkiego sukcesu zostały dwa kroki, które z pewnością nie będą łatwe.

Ekstraklasa stała się wyjątkowo emocjonująca

Teraz Piast musi wygrać w przedostatniej kolejce w Szczecinie z Pogonią, mierząc się tym samym z drużyną, która sprawiła niespodziankę na stadionie Legii. Na wczorajszej konferencji prasowej trener Pogoni Kosta Runjaić obiecywał, że drużyna postara się zagrać na równie dobrym poziomie i doprowadzić do kolejnej sensacji, przez którą może dojść do zmian na szczycie tabeli.

Następny artykuł