Sensacja w Ekstraklasie. Piast Gliwice został nowym mistrzem Polski!

Sensacja w Ekstraklasie. Piast Gliwice został nowym mistrzem Polski! Źródło: YouTube - nabramkepl

Ekstraklasa po całym sezonie wielkich emocji ostatecznie przyniosła już ostateczne rozstrzygnięcie. Dowiedzieliśmy się, że nowym mistrzem Polski został Piast Gliwice, który zaskoczył wszystkich kibiców. Nikt nie spodziewał się, że drużyna osiągnie tak wielki sukces.

Ekstraklasa zakończyła się w tym sezonie wyjątkowo nieoczekiwanym rozstrzygnięciem, który zaskoczył zapewne każdego kibica w Polsce. Dla wielu postronnych widzów wielka feta mistrzowska w Gliwicach okaże się fantastyczną historią, a żal czuć mogą właściwie jedynie sympatycy Legii Warszawa. Piast Gliwice zaskoczył wszystkich ekspertów i ostatecznie sięgnął po mistrzostwo Polski.

Nikt nie mógł oczekiwać, że to właśnie Piast sięgnie po tytuł mistrzowski po ostatnim sezonie. Wówczas drużyna do ostatniej kolejki walczyła o utrzymanie w lidze. Potrzebowała wówczas pokonać Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Mało kto liczył wtedy na to, że drużyna otrząśnie się i będzie grać tak fantastycznie w sezonie 2018/2019. Ekstraklasa okazała się w zakończonych wczoraj rozgrywkach wyjątkowo interesująca.

Ekstraklasa zakończyła się wielką sensacją

Od samego początku sezonu Piast prezentował się znacznie lepiej, niż choćby rok temu. Drużyna zajmowała jednak miejsce w środku tabeli i jeszcze wiosną kibice byli przekonani, że kwestia mistrzostwa Polski rozstrzygnie się pomiędzy Lechią Gdańsk a Legią Warszawa. Stało się jednak inaczej, głównie przez katastrofalną dyspozycję obu wspomnianych zespołów w ostatnich tygodniach.

Ostateczny triumf zapewniło wczorajsze zwycięstwo w meczu z Lechem Poznań. Było ono konieczne, by świętować mistrzostwo Polski, nie patrząc na wynik meczu Legii Warszawa z Zagłębiem Lubin. Już w pierwszej połowie wynik spotkania ustalił Piotr Parzyszek, który sprytnym rajdem minął Matusa Putnocky'ego, nie zdołał go dogonić Rafał Janicki. Pomimo kilku groźnych akcji Kolejorza wynik nie uległ już zmianie, a na stadionie rozpoczęło się wielkie świętowanie.

Za głównego bohatera sezonu mistrzowskiego uznano Waldemara Fornalika, trenera, który rozpoczął pracę w Gliwicach w poprzednim sezonie. Wówczas jednak skupił się na zapewnieniu utrzymania i budowaniu składu na kolejne rozgrywki. Jego ciężka praca została doceniona przez kibiców, w związku z czym możemy się spodziewać, że dziś były selekcjoner zostanie ogłoszony trenerem sezonu.

Piast pewnie zaliczał kolejne zwycięstwa i zmierzał w górę tabeli, choć przez pewien czas nikt nie zwracał uwagi na jego dobrą formę. Wszystko zmieniła gra w grupie mistrzowskiej, a więc w ostatnich siedmiu kolejkach sezonu. Wtedy gliwiczanie udowodnili, że zasługują na pierwsze miejsce na zakończenie sezonu wobec tak słabej gry Lechii i Legii.

Piast Gliwice został nowym mistrzem Polski

Dla Piasta jest to pierwszy tak wielki sukces w historii. Dotychczas jedynym sukcesem klubu było wicemistrzostwo Polski osiągnięte zaledwie trzy lata temu, w 2016 roku. Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie liczył na to, że uda się go choćby powtórzyć, a udało się osiągnąć coś, co przed sezonem nie znajdowało się w założeniach na te rozgrywki. Teraz Piast będzie przygotowywał się do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News