Legia zawiodła w hicie kolejki. Dziś może dojść do zmiany lidera

Legia zawiodła w hicie kolejki. Dziś może dojść do zmiany lidera Źródło: YouTube - Football Is My Passion

Ekstraklasa wielkimi krokami zbliża się do końca i już niebawem poznamy zespół, który zostanie mistrzem Polski. We wczorajszym meczu przy Łazienkowskiej wiele mogło się wyjaśnić, jednak doszło do niespodzianki. Kibice nie spodziewali się takiego rozstrzygnięcia.

Ekstraklasa przynosi nam w tym sezonie wyjątkowo dużo emocji. Wydaje się nawet, że jest ich więcej, niż jeszcze przed rokiem, gdy mistrza Polski poznaliśmy dopiero w ostatniej kolejce. Wówczas jednak o tytuł walczyły dwie drużyny, a dziś wiele wskazuje na to, że do końca będziemy obserwować korespondencyjne starcie trzech zespołów. Bardzo ważny był wynik wczorajszego starcia.

W meczu 34. kolejki Lotto Ekstraklasy Legia Warszawa przegrała u siebie z Piastem Gliwice 0:1 i już dziś może stracić pozycję lidera. Gliwiczanie zdobywając bardzo ważne trzy punkty awansowali na drugie miejsce w tabeli, lecz dziś swój mecz rozgrywać będzie Lechia Gdańsk. To właśnie ona może zostać nowym liderem, jeżeli pokona dziś swojego przeciwnika więcej niż jedną bramką.

Ekstraklasa znów przyniosła wielkie emocje

Jedyna bramka w spotkaniu padła po mocnym uderzeniu Gerarda Badii. Hiszpan w świetnym stylu wykorzystał głębokie dośrodkowanie Martina Konczkowskiego z głębi pola i posłał piłkę do bramki obok bezradnego Radosława Cierzniaka. Co ciekawe, wiele osób twierdzi, że goście nie zasłużyli na taki rezultat, patrząc na przebieg meczu.

Wiele osób uważa, że to Legia dominowała nad rywalem i zasłużyła na zdobycie przynajmniej jednej bramki. Tak się jednak nie stało, a trenujący Piasta Waldemar Fornalik może być dumny ze swoich obrońców. Świetnie radzili sobie oni z ofensywnymi gwiazdami drużyny z Warszawy, w związku z czym wynik utrzymał się.

Ekstraklasa zaskakuje kibiców

Mało kto spodziewał się takiego rezultatu, bo choć Piast Gliwice w ostatnich miesiącach gra świetnie, to Legia wróciła na właściwe tory i wszystkim wydawało się, że to właśnie gospodarze postawią kolejny krok na drodze do mistrzostwa Polski. Tak się jednak nie stało, w związku z czym możemy być pewni, że to nie koniec ciekawych rozstrzygnięć. Ekstraklasa z pewnością dostarczy nam jeszcze wielu ciekawych rozstrzygnięć.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News