Hit sezonu Ekstraklasy za nami, Legia pokonała Lechię i jest bliżej mistrzostwa! Źródło: YouTube - Lechia Gdańsk

Ekstraklasa dobiega końca, a wczoraj odbył się jeden z najważniejszych meczów rundy finałowej. Lider tabeli, Lechia Gdańsk mierzyła się z mistrzem Polski, zespołem Legii Warszawa. Stawką spotkania była przewaga w tabeli na kilka kolejek przed zakończeniem sezonu.

Ekstraklasa już niebawem zakończy zmagania w sezonie 2018/2019. Za kilka tygodni poznamy mistrza Polski, drużyny grające w europejskich pucharach, a także zespoły, które spadną do Fortuna 1 Ligi. Wciąż może czekać na sporo emocji, jednak wiele wyjaśnić mogło wczorajsze spotkanie pomiędzy Lechią Gdańsk i Legią Warszawa. Mecz zapowiadał się na absolutny hit tego sezonu.

Nie brakowało goli, emocji, dobrego poziomu i głośnego kibicowania na trybunach. Nie było to oczywiste, jednak znacznie lepiej zaprezentowali się zawodnicy Legii, którzy wygrali w Trójmieście 3:1 i przybliżyli się do triumfu. Do rozegrania pozostały im już tylko cztery mecze, jednak nie muszą to być łatwe spotkania. Wczorajsze spotkanie z pewnością zostanie zapamiętane na długo.

Ekstraklasa przynosi niespodziewane rozstrzygnięcia

Wydawało się, że delikatnymi faworytami meczu są gdańszczanie, którzy już w 5. minucie gry mogli wyjść na prowadzenie. Sędzia uznał, że zatrzymanie piłki ręką przez Artura Jędrzejczyka było przypadkowe. Lechia atakowała i ostatecznie zdołała wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Doskonałe dośrodkowanie Konrada Michalaka z prawej strony boiska na bramkę zamienił Lukas Haraslin.

Do przerwy zasłużenie prowadzili gospodarze i wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać im zwycięstwa. Na drugą połowę goście wyszli jednak zdecydowanie bardziej zmotywowani, dzięki czemu zdołali odwrócić wynik spotkania. Na 1:1 trafił Paweł Stolarski, choć było to bardzo szczęśliwie trafienie. Po efektownej akcji Sebastiana Szymańskiego prowadzenie Legii dał Kasper Hamalainen, a w końcówce wynik ustalił Iuri Medeiros.

Ekstraklasa niebawem zakończy sezon

Po zakończeniu spotkaniach mówiło się nie tylko o golach i efektownym zwycięstwie Legii, ale również o kontrowersjach sędziowskich. Daniel Stefański spotkał się z wieloma głosami krytyki za swoje decyzje, jednak eksperci przyznają, że nie były one błędne. Nie zmienia to faktu, że wywołały ogromne kontrowersje i mówi o nich obecnie wielu fanów futbolu w naszym kraju. Ekstraklasa trwa, choć niebawem poznamy ostateczne rozstrzygnięcie.