Ekstraklasa zbliża się do końca. Już jutro obejrzymy mecz sezonu!

Ekstraklasa zbliża się do końca. Już jutro obejrzymy mecz sezonu! Źródło: Wikipedia

Ekstraklasa wielkimi krokami zmierza do końca. Już niebawem powinniśmy poznać drużynę, która w tym sezonie sięgnie po mistrzostwo Polski. Wiele zależy od jutrzejszego meczu, który może przybliżyć nas do poznania ostatecznego rozstrzygnięcia. Dyskusje wśród ekspertów wciąż trwają.

Ekstraklasa już niebawem dobiegnie końca. Sezon 2018/2019 zakończy się niebawem, zostało już tylko pięć serii spotkań. Wiele drużyn wciąż marzy o mistrzostwie Polski, grze w europejskich pucharach lub o utrzymaniu w lidze. Wyniki ułożyły się bardzo ciekawie i wiele wskazuje na to, że do samego końca będzie o co walczyć. Już jutro będziemy świadkami ważnego starcia.

Lechia Gdańsk zmierzy się na własnym stadionie z Legią Warszawa i wiele wskazuje na to, że mecz ten ostatecznie rozstrzygnie kwestię mistrzostwa Polski. Oba zespoły mają obecnie po tyle samo punktów i wygląda na to, że zespół, który wygra mecz na samym szczycie tabeli, najprawdopodobniej sięgnie po tytuł mistrza kraju. Do końca sezonu pozostaje pięć kolejek, a pierwsza z nich rozpoczyna się już dziś.

Ekstraklasa zbliża się do końca

Już jutro odbędzie się spotkanie w Gdańsku, w którym zmierzą się aktualny lider tabeli oraz wciąż urzędujący mistrz Polski. Wiele wskazuje na to, że starcie to rozstrzygnie losy tytułu mistrzowskiego. Oba zespoły mają obecnie po tyle samo punktów, więc wygrana nad rywalem będzie doskonałą metodą, by odskoczyć przeciwnikowi w tabeli.

Remis to wynik, który satysfakcjonuje gdańszczan. Póki co pozostają oni na pozycji lidera i w razie podziału punktów, pozostaną na pierwszej pozycji w tabeli. Z tego powodu możemy przypuszczać, że Legia Warszawa zdecyduje się jutro na ofensywną grę.

Ekstraklasa niebawem przyniesie ostatecznie rozstrzygnięcia

Ekstraklasa wciąż może przynieść ciekawe rozstrzygnięcia także na dnie tabeli. O utrzymanie w lidze walczą: Zagłębie Sosnowiec, Śląsk Wrocław i Arka Gdynia, obecnie dwa pierwsze z wymienionych zespołów zajmują miejsca oznaczające spadek do Fortuna 1 Ligi. Wrocławianie przegrali wczoraj z Górnikiem Zabrze, a Arka pokonała Miedź Legnica i wydostała się ze strefy spadkowej. 

Trzeba przyznać, że nasza liga w tym sezonie jest znacznie ciekawsza, niż jeszcze kilka lat temu, bo do końca możemy oglądać wyjątkowo ciekawy bój o mistrzostwo, europejskie puchary i o utrzymanie. Liczymy na to, że do samego końca emocje nie opuszczą kibiców.

Następny artykuł