Ekstraklasa: Gdzie oglądać 2019?

Ekstraklasa: Gdzie oglądać 2019? Źródło: Wikipedia/Roger Goraczniak

Ekstraklasa: gdzie oglądać 2019? Już wkrótce ostateczne rozstrzygnięcia w Lotto Ekstraklasie. Gdzie będzie można obejrzeć decydujące spotkania tego sezonu? Fani pytają o sposób transmisji.

Ekstraklasa: gdzie oglądać? 2019 rok jest przełomowy, jeśli chodzi o dystrybucję praw telewizyjnych do pokazywania polskiej ligi. Władze Ekstraklasy podpisały rekordowy kontrakt na transmisję przez najbliższe dwa sezony. 16 klubów podzieli między siebie kwotę 500 mln złotych. Umowa zaczyna się od następnego sezonu, lecz wcześniej kibice obejrzą decydujące spotkania obecnych rozgrywek.

Ekstraklasa: gdzie oglądać 2019?

Spotkana polskiej ligi od lat pokazuje NC+. na swoich sportowych kanałach. Stacja ma prawa do wszystkich meczów, pozostanie głównym dostawcą Ekstraklasy także w następnych latach. Kibice nie będą musieli więc zmieniać swoich przyzwyczajeń. Nadal będą mogli oglądać mecze z komentarzem Tomasza Smokowskiego czy Marcina Rosłonia a analizę kolejki obejrzą w kultowym już formacie "Liga+Extra". Spotkania będą dostępne także online w serwisach streamingowych NC+ Go i Canal+ Sport online.

Nowością jest powrót polskiej piłki do Telewizji Polskiej. TVP ma sublicencję na pokazywanie jednego wybranego meczu w każdej kolejce. Otwartość transmisji to dobra informacja dla klubów. Mecze staną się dostępne do szerszej rzeszy odbiorców, co na pewno będzie miało wpływ na wyższe kontrakty ze sponsorami. TVP już teraz transmituje wybrane mecze. W najbliższym czasie w otwartej telewizji zobaczymy następujące spotkania:

  • 35. kolejka: Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin
  • 36. kolejka: Lech Poznań – Lechia Gdańsk
  • 37. kolejka: mecz, który zdecyduje o mistrzostwie.

Mecze będą też dostępne online na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej. Dodatkowo TVP nabyła prawa do pokazywania skrótów i bramek w swoich programach informacyjnych i magazynach sportowych. Tego z pewnością brakowało kibicom przez ostatnie lata.  

Ostatnim graczem, który dostanie swój kawałek ekstraklasowego tortu, jest Eurosport. Stacja już teraz pokazuje wybrane spotkania, są to głównie mecze rozgrywane w poniedziałek. To nie zmieni się przez najbliższe dwa sezony. Transmisje będą oczywiście dostępne także na Eurosport Player.

Polscy kibice gorzko żartują, że rodzima liga to słaby produkt w eleganckim pudełku. Mimo to i tak oglądają zmagania swoich ulubionych drużyn. Bo liczą się emocje. Dzięki licznym transmisjom będzie łatwiej je przeżywać. Ale warto przypomnieć, że jest jeszcze jedno miejsce, gdzie można oglądać Ekstraklasę. I jest to stadion.

Źródło: TVP Eska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News