Dramatyczna wypowiedź niemieckiego wirusologa. Nie pozostawia żadnych złudzeń, w tym roku już koniec

Dramatyczna wypowiedź niemieckiego wirusologa. Nie pozostawia żadnych złudzeń, w tym roku już koniec Źródło: US Government, Public Domain

Polska Ekstraklasa została zawieszona ze względu na epidemię koronawirusa. Niemiecki wirusolog zapowiedział jednak, że nie ma co liczyć na wznowienie rozgrywek piłkarskich jeszcze w tym sezonie, ani nawet w tym roku.

Nie tylko Polska Ekstraklasa została zawieszona, podobnie z rozgrywkami piłkarskimi na niższym szczeblu, a także w ligach zagranicznych. Jak zapowiada niemiecki wirusolog, to już koniec sezonu, nic nie wskazuje na to, aby udało się wznowić rozgrywki sportowe w 2020 roku.

Ekstraklasa zawieszona. Wirusolog zapowiada, że w 2020 roku nie będzie już żadnych rozgrywek piłkarskich

Niemiecka telewizja NDR Sportclub gościła ostatnio na antenie Jonasa Schmidt-Chanasita, pracownika Instytutu Bernharda Nochta w Hamburgu. Naukowiec jest wirusologiem cieszącym się sporym uznaniem w środowisku. Jego zdaniem zakończenie sezonu 2019/2020 jest przesądzone, ale to nie koniec. Wygląda również na to, że nie uda się dokończyć sezonu w tym roku. Wznowienie rozgrywek sportowych może być poważnym zagrożeniem.

- Powinniśmy pożegnać się z futbolem. Zakończenie tego sezonu nie jest realne. Widać, jaka jest sytuacja w Europie. Wiemy, jaka będzie przyszłość. Nawet jeśli wirus nie uderzy bardzo mocno, to i tak nie oznacza, że od razu można wznowić ligi. To może tylko pogorszyć całą sytuację - ostrzegał wirusolog.

Wznowienie rozgrywek może przyczynić się do dalszego rozprzestrzeniania się choroby

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Obecnie najbardziej z koronawirusem zmagają się Włochy i Hiszpania, oba kraje miały silną reprezentację klubów sportowych w europejskich rozgrywkach, a ligi krajowe były śledzone na całym świecie przez miliony fanów. Lekarze z Włoch twierdzą, że spotkanie Atalanty z Valencią w Lidze Mistrzów może zwiększyć skutki pandemii w Bergamo, w której COVID-19 zebrało krwawe żniwo.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ostrzeżenia pierwszego stopnia dla aż 11 województw. Polacy muszą uważać
2. Kto najciężej choruje na koronawirusa? Jest najnowszy raport, prawda jest bardzo smutna

Piłka nożna nie jest ważna w tej sytuacji. Jest dużo ważniejszych rzeczy, o których trzeba zdecydować wcześniej, np. edukacja. Wydarzenia sportowe, nawet bez kibiców na stadionach to np. pretekst do wspólnych spotkań - skwitował wirusolog.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jego żona walczy o życie. W obliczu pandemii wystosował ważny apel
  2. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
  3. Wycieńczona pielęgniarka opublikowała porażające nagranie. Ze łzami w oczach błaga, by nie robić pewnej rzeczy
  4. Na podstawie słów ministra zdrowia lekarz wylicza, ilu Polaków może się zarazić i ilu umrzeć. Straszne
  5. Dzwoni nieznany numer i słyszysz cztery słowa? Natychmiast się rozłącz, grozi ci ogromne niebezpieczeństwo
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: Radiozet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News