Reklama
Ogromna eksplozja pod Warszawą. Są ofiary Źródło: Fot. OSP Załubce
Reklama

Ogromna eksplozja pod Warszawą. Są ofiary

Warszawa jeszcze czegoś takiego nie widziała. To prawdziwa tragedia, nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, jaki dramat się tam wydarzył. Ogromna eksplozja zaraz pod miastem stołecznym, niestety są ofiary tego wybuchu.

Reklama

Warszawa dawno nie widziała czegoś tak przerażającego, a pobliscy strażacy są tego samego zdania, że to ogromna tragedia i dawno coś takiego nie miało miejsca. Po wybuchu zostały tylko zgliszcza, nie ma czego już zbierać z tego miejsca. Ogromne płomienie było widać już z daleka. Najpierw świadkowie słyszeli potężny wybuch, a potem pożar, który rozświetlał niebo. W miejscowości Nowe Załubice pod Radzyminem stała się prawdziwa tragedia. Cały czas badane są okoliczności eksplozji. Niestety, dramatu nie da się już cofnąć, są ofiary wybuchu. Pod Warszawą spłonął dwukondygnacyjny dom, wygląda tak, jakby się palił od wielu godzin, prawie nic z niego nie zostało. Sąsiedzi mówią, że to był naprawdę ładny i zadbany budynek. Mieszkała w nim para małżonków. Oboje przebywali w tym czasie w domu. Kiedy doszło do wybuchu byli wtedy na miejscu. Oboje nie żyją.

Reklama

Warszawa nie widziała czegoś takiego

Strażacy natychmiast udali się do miejsca zdarzenia i wezwali posiłki z okolicy. Cały budynek płonął niczym pochodnia, ciężko było opanować ten pożar. Służby ratownicze walczyły z nim ponad 6 godzin, mimo deszczu, który padał, nie było tak łatwo go ugasić. Ogień było widać naprawdę z kilku kilometrów. Strażacy i odpowiednie służby podają, że przyczyną wybuchu i pożaru jest eksplozja gazu w domu. Najwyraźniej instalacja była wadliwa lub uszkodzona i to doprowadziło do tragedii. Policja podała, że zabezpieczono zwłoki dwóch osób, prawdopodobnie wcześniej wymienionych małżonków, którzy przebywali w nim w trakcie wybuchu. Na wynik sekcji i dokładne ustalenie przycyzny pożaru trzeba jeszcze poczekać, zajmują się tym biegli.

Reklama


DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Strażacy oraz sąsiedzi nie mogli uwierzyć w to co zobaczyli. Pożar wyglądał, jakby cały dom ogarnęło piekło. Pozostały tam już tylko zgliszcza, ogień strawił prawie cały dom, to co zostało nadaje się już tylko do wyburzenia. Zdjęcia wraz z opisem są na profilu Facebookowym OSP Załubice: - Chwile po powrocie z nad Zalewu Zegrzyńskiego, gdzie prowadziliśmy działania ratownicze, zostaliśmy zadysponowani do tragicznego w skutkach pożaru domu jednorodzinnego w Nowych Załubicach. Doszło w nim do wybuchu gazu, na wskutek czego śmierć na miejscu poniosły dwie osoby. Akcja ratownicza trwała ponad 6 godzin. W działaniach brały udział jednostki JRG WOŁOMIN JRG NOWY DWÓR MAZOWIECKI OSP ZAŁUBICE OSP RUDA OSP RADZYMIN OSP ZAWADY POLICJA POGOTOWIE RATUNKOWE POGOTOWIE GAZOWE POGOTOWIE ENERGETYCZNE - można przeczytać na profilu internetowym OSP Załubice. warszawa Fot. OSP Załubice warszawa Fot. OSP Załubice

Reklama


ZOBACZ TAKŻE:
  1. Straszne informacje. Nie żyje ceniony i lubiany polski dziennikarz
  2. Ksiądz przyznał się do gwałtu na chłopcu. Rodzice oskarżają własne dziecko
  3. Cały świat śmieje się z Dudy! Co za wstyd, czy on w ogóle myśli co mówi?
  4. Ile zarabia Agnieszka Chylińska? Zarobki gwiazdy to kosmos
  5. Wali psów pitbull, amstaff i inne groźne psy. Jaką cenę płacą te zwierzaki?
Reklama
Następny artykuł

Czy oglądasz Taniec z gwiazdami?