Do przerażającej w skutkach eksplozji doszło pod Olsztynem. Strażacy przybyli na miejsce byli w totalnym szoku. Zauważyli, że ranny w eksplozji mężczyzna czołga się po ulicy.

W Janikowie Kolonii w gminie Górowo Iławeckie w woj. warmińsko-mazurskim, w województwie warmińsko-mazurskim rozegrał się prawdziwy dramat. Po eksplozji niepełnosprawny mężczyzna przez dwie godziny musiał się czołgać, żeby wezwać pomoc.

W domu 70-letniego mężczyzny wybuchła butla z gazem. Starszy człowiek jest niepełnosprawny. Mieszka samotnie i ma niedowład nóg. Wybuch był tak silny, że wyrzucił go z domu. Aby wezwać pomoc, 70-latek musiał czołgać się do najbliższego sąsiada.

Ten wyczyn, mimo niedalekiego dystansu, zajął mu aż dwie godziny. Było to spowodowane niepełnosprawnością oraz bardzo trudnym, błotnistym terenem. Prócz tego ofiara wybuchu ma też poparzone ręce.

70-latek uratowany

Teren jest tam na tyle trudny, że wezwani na miejsce strażacy także musieli ostatni odcinek trasy przebyć na piechotę. Udzielili oni pomocy cierpiącemu mężczyźnie. Życiu niepełnosprawnego 70-latka nie zagraża na szczęście niebezpieczeństwo.

Przebywa obecnie w szpitalu w Bartoszycach. Ma poparzenia na dłoniach i jest wyczerpany potwornym wysiłkiem, jakiego doświadczył, czołgając się przez błoto. 70-latek pozostaje pod dobrą opieką lekarzy. Potem ma mu zostać udzielona pomoc socjalna.

Źródło: rmf24.pl

Znani ludzie, którzy opuścili nas w 2017 roku


POTĘŻNI strażacy zapozowali do PŁOMIENNEJ sesji!

Zobacz również