W Polsce trwa wojna medialna. Jedne media wyśmiewają kompromitacje innych, jedne po drugich wchodzą na coraz wyższe pułapy propagandy. Tym razem kompromituje się Telewizja Publiczna za pomocą swojego eksperta ds. służb bezpieczeństwa.

Dr Rafał Brzeski, występujący dość regularnie w prawicowych mediach ekspert TVP, zwrócił ostatnio uwagę na znaczny wpływ niemieckiej gospodarki na Polskę. Jego zdaniem jest to próba obalenia polskiego rządu.

– Moskwa i Berlin zrobią wszystko, żeby bez wkraczania militarnego do Polski zlikwidować obecną ekipę rządową – stwierdził w wywiadzie.

W jaki sposób uzasadnia swoją tezę? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w innych jego wywiadach, między innymi dla TV Republika.

– Media są w olbrzymiej większości w rękach niemieckich. (…) Popatrzmy, ile jest supermarketów niemieckich. A ile jest towarów. Nawet w innych supermarketach, ale są to towary niemieckie. W niektórych to i pinezek nie można polskich kupić, bo są tylko niemieckie – dowodzi dr Brzeski.

Prowadzący program wyjaśnił co prawda Brzeskiemu, że nie wszystkie pinezki są niemieckie, a dużą popularnością cieszą się na ten przykład pinezki chińskie. Zdaniem eksperta jednak, chińskie pinezki też są niemieckie.

– Tyle tylko, że etykietkę mają niemiecką jako produkt niemiecki – skwitował.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również