Publicysta lotniczy Michał Setlak swoim wpisem na Twitterze zadziwił nawet jawnych przeciwników partii rządzącej oraz jej prezesa, Jarosława Kaczyńskiego. Jak zapowiadają politycy PiS, za swoje naprawdę ostre słowa ekspert może już wkrótce stanąć przez sądem.

– Z całego serca życzę temu łajdakowi jak najszybszej śmierci – ten głupi gnój niszczy naszą Ojczyznę – napisał Setlak w odpowiedzi do Kamila Durczoka cytującego Elżbietę Jakubiak, która zapewniała, że elektorat PiS wciąż uważa Jarosława Kaczyńskiego za gwarant zwycięstwa partii.

Nawet przeciwnicy polityki Prawa i Sprawiedliwości byli zadziwieni bezpośrednim komentarzem. Niektórzy przypominali jednak, że sam Kaczyński także używa w debacie publicznej słów, które nigdy nie powinny paść. Przy tej okazji wiele osób przytaczało oczywiście pamiętne zdania o „zdradzieckich mordach”.

Na odpowiedź polityków Prawa i Sprawiedliwości nie trzeba było długo czekać. Jan Mosiński zapowiedział już, że w poniedziałek zostanie złożone oficjalne zawiadomienie do prokuratury, gdyż słowa Setlaka potraktowano jak otwartą groźbę. Przy okazji przypomniano także, że ekspert jest częstym gościem telewizji TVN, co tylko jeszcze bardziej nakręciło spiralę nienawiści i wzajemnych oskarżeń.

Fot. Twitter

Zobacz również