Kierownik Centrum Wspierania Biznesu w Lęborku, Andrzej Sułkowski, na jednym z portali społecznościowych publicznie skomentował decyzję prezydenta dotyczącą podpisania ustawy o sądach powszechnych. Ponieważ użył niezbyt zgrabnych słów, prawdopodobnie odpowie za nie przed sądem.

– Jest już dowód: dupa podpisał 3-ą ustawę – napisał Sułkowski, czym wywołał prawdziwy skandal. Jego post zgłosił do prokuratury inny mieszkaniec Lęborka, który rzekomo odgrywa się na mężczyźnie oraz szuka rozgłosu.

Wkrótce przeciwko Sułkowskiemu rozpocznie się oficjalna sprawa. Za znieważenie prezydenta grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. On jednak nie przyznaje się do celowości swoich działań.

– Komputer najwidoczniej sam zasugerował i wygenerował słowo: „dupa”. Jedyną inwektywą jakiej się dopuściłem było napisanie nazwiska prezydenta z małej litery. Kiedy zdałem sobie sprawę, że w nazwisku jest literówka, natychmiast ją poprawiłem – opowiedział mężczyzna dziennikarzom Faktu. Nie wiadomo jednak, czy tego typu wytłumaczenie będzie w stanie przekonać sąd.

 

...

Zobacz również

Zobacz również