Eksperci ostrzegają: Masz w domu te zabawki? Mogą ZABIĆ twoje dziecko

Eksperci ostrzegają: Masz w domu te zabawki? Mogą ZABIĆ twoje dziecko

Zabawki tworzone są z myślą o dzieciach. Lalki, klocki, pluszaki, kolejki, co może być w nich niebezpiecznego? Pomimo tego, że są to produkty przeznaczone specjalnie dla najmłodszych, kryją w sobie wiele pułapek. Uważaj, mogą być prawdziwym zagrożeniem dla twojego dziecka.

Większość zabawek dostępnych na rynku przechodzi specjalistyczne badania, potwierdzające ich bezpieczeństwo. Okazuje się jednak, że zamieszone na pudełkach, często w ogromnej ilości, certyfikaty nie zawsze są gwarancją, której warto zaufać.

Twarde dowody

Istnieje brytyjska organizacja non-profit WATCH (World Against Toys Causing Harm, z ang. Świat Przeciwko Zabawkom Robiącym Krzywdę). Dowodzi ona, że nawet produkty markowe są w stanie wyrządzić niewyobrażalną krzywdę dziecku, a nawet zagrozić jego życiu.

Oto kilka z nich

FidgetSpinner - to zabawka zręcznościowa, która składa się z trzech bądź czterech łożysk połączonych metalem lub plastikiem. Małe części można bez problemu rozmontować, od czego już o krok do tragedii. Im dziecko jest młodsze, tym większe ryzyko wypadku. Kusza na Zombie firmy Nerf. Według zapewnień producentów jest odpowiednia już dla 8 latków. A tymczasem na podobieństwo prawdziwej kuszy, można z niej strzelać. Eksperci udowodnili, że siła pocisku jest w stanie wywołać stały uraz twarzy czy oczu. Rolki na pięty. Kółka stworzone na wzór wrotek, hitu lat 90. Firma Razor rekomenduje je już dla dzieci w wieku 8 lat. Trudno w nich o stabilność, upadki są niemal gwarantowane. Spider-dron. To zabawka firmy Marvel, która po prostu jest dronem. Urządzenie złożone jest z szybko wirujących śmigieł, mogących wyrządzić dotkliwe obrażenia na całym ciele. Wybierając zabawki odpowiednie dla naszych pociech, warto zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo, tym bardziej w okresie przedświątecznym, gdy producenci kuszą nas różnorodnością wyboru gwarantując trafiony prezent i udaną zabawę. fot.http://edition.cnn.com fot.https://www.target.com.au fot.https://gizmodo.com fot.http://www.camtec.net
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News