Ekshumują ciało posła PO wbrew woli rodziny

Ekshumują ciało posła PO wbrew woli rodziny

W ramach śledztwa mającego na celu ustalenie ostatecznej przyczyny katastrofy smoleńskiej, prowadzone są ekshumacje jej ofiar. Władze mają zamiar także ekshumować i zbadać zwłoki jednego z posłów PO, przeciw czemu od 2010 roku sprzeciwiał się jego ojciec. Przyjaciele zmarłego zapowiadają protesty.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie prezydenckiego samolotu w rosyjskim Smoleńsku zginęło 96 osób. Śmierć ponieśli wojskowi, prezydent RP i pierwsza dama, ale także wielu polityków niereprezentujących obozu Lecha Kaczyńskiego. ZOBACZ TAKŻE: CO ZA ZWROT! Andrzej Duda oskarżony ws. Smoleńska Od czasu, gdy postanowiono o ponownym wszczęciu śledztwa w tej sprawie, władze prowadzą ekshumacje ofiar. Badania szczątków tragicznie zmarłych jak na razie nie wykazały śladów zamachu. Ujawniły natomiast fakt pomieszania szczątków, co odbiło się szerokim echem w całym kraju. Nie zawsze jednak ekshumacje odbywają się za zgodą rodzin ofiar. Nie potrzeba jej jednak, co potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Krajowej, Ewa Bialik. Na postanowienie o wydobyciu zwłok z grobu nie można złożyć zażalenia. Przykładem jest ekshumacja Krystyny Bochenek. ZOBACZ TAKŻE: To był zamach na Dudę?! Wstrząsające doniesienia o tym, kto za tym stoi W podobnej sytuacji znaleźli się bliscy Leszka Solskiego i Arama Rybickiego. Sytuacja zwłok posła PO, Sebastiana Karpiniuka jest o tyle trudna, że wszyscy jego bliscy nie żyją. Z tego powodu przeciwstawić się władzom muszą rodzina i przyjaciele.

Posła PO ekshumują wbrew woli ojca

Przyjaciele kołobrzeskiego posła są zdecydowanie przeciwni pracom ekshumacyjnym przy grobie Karpiniuka. Ojciec polityka, który otwarcie się temu sprzeciwiał, zmarł dwa lata temu. Niestety nie żyją także jego matka i inny członkowie najbliższej rodziny. ZOBACZ TAKŻE: KOSZMAR. Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej i kolejne makabryczne odkrycie By ostatnią wolę ojca posła spełniono walczą teraz przyjaciele i zwykli mieszkańcy Kołobrzegu, wśród których polityk cieszył się niezwykłą popularnością. Ekshumacja zaplanowana jest na 19 lutego, na ten dzień planowany jest również protest. - Wspólnie pracowaliśmy i znaliśmy się wiele, wiele lat. Uważamy, że to nasza powinność. Chcemy wyrazić swój sprzeciw – powiedział Piotr Ryćko, organizator protestu. ZOBACZ TAKŻE: Ta śmierć wstrząsnęła całą Polską, ale reakcja Gortata… To trzeba zobaczyć Brak możliwości sprzeciwu za niekonstytucyjny uważa mąż zmarłej w Smoleńsku Jolanty Szymanek-Deresz. Swoją własną sprawę skierował do Trybunału Konstytucyjnego. Paweł Deresz od miesięcy walczy przeciw ekshumacji swojej żony. - Ekshumacje to rzecz nieludzka i niehumanitarna - powiedział "WP" Deresz. źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News