Eksperci w sprawach finansowości mają dobre prognozy dla Polaków. Jak podają, zarobki w Polsce będą szybko się zwiększać, dzięki czemu Polska wejdzie do europejskiej czołówki. Trend wzrostowy mamy ujrzeć już niebawem.

Jak tłumaczą ekonomiści, jest kilka czynników, które składają się na przyspieszenie wzrostu płac w Polsce. Najważniejsze z nich to jednak obniżka wieku emerytalnego, utrzymanie wysokiego wzrostu gospodarczego oraz ograniczenie napływu imigrantów zarobkowych, zwłaszcza z Ukrainy.

W Polsce ma dojść do powtórki z Węgier, w którym to kraju nagle płace zaczęły rosnąć w tempie kilkunastu procent rocznie. To kilka razy więcej niż obecnie nad Wisłą. Doprowadzić do tego miały podwyżka pensji minimalnej z początku roku i podwyżki w sektorze publicznym. Nie ulega jednak wątpliwości, że skutki niedoboru rąk do pracy, wynikające ze starzejącego się społeczeństwa, także mają w tym wzroście swój udział.

Zahamowanie wzrostu płac miał na jakiś czas zapewnić program Rodzina 500+, który nasycił część Polaków na jakiś czas. Od miesięcy jednak pieniądze z tego tytułu są traktowane jako norma, dlatego Polacy znów chcą więcej. Chcemy, by stan naszych portfeli znów się poprawił, dlatego apetyty rosną.

źródło: bankier.pl

Najlepiej zarabiający aktorzy 2017 - rankingi zaskakują!

...

Zobacz również