Viki Gabor opowiedziała, o czym tak naprawdę jest jej zwycięska piosenka. Wielu będzie zdziwionych co oznaczał zegar wyświetlany podczas występu

Viki Gabor opowiedziała, o czym tak naprawdę jest jej zwycięska piosenka. Wielu będzie zdziwionych co oznaczał zegar wyświetlany podczas występu

Ekologia stała się ostatnio bardzo ważnym tematem dyskusji społecznej. Kryzys klimatyczny jest nie tylko na ustach polityków, ale też zwykłych ludzi. Nie jest też obojętny młodej zwyciężczyni Eurowizji Junior. Viki Gabor w swoim hicie "Superhero" śpiewa o rzeczach, o których wielu woli nie myśleć.

Ekologia weszła już nie tylko na salony, ale również do szkół i na ulice. Na wiosnę miał miejsce pierwszy tak duży szkolny strajk klimatyczny. Wielu młodych Polaków wypowiedziało się na temat tego, co myśli o obecnych prawach chroniących środowisko, a raczej o tym, że nie uważa ich za wystarczające. Najgłośniej o potrzebach zmian mówi młodziutka Greta Thunberg, która raz po raz zabiera głos na najważniejszych międzynarodowych konferencjach. Kryzys klimatyczny znalazł się również w centrum uwagi podczas tegorocznego konkursu Eurowizji. 

Ekologia tematem przewodnim piosenki Viki Gabor

Piosenka, która podbiła serca jury i publiczności, czyli "Superhero" Viki Gabor, ma bardzo ważne przesłanie. To poruszające, że zaledwie dwunastoletnia wykonawczyni zdecydowała się poświęcić utwór tak palącemu problemowi, który dla jej pokolenia może stanowić o życiu lub śmierci. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W piosence, którą Viki Gabor śpiewa zarówno po polsku, jak i po angielsku, słychać, jak młoda gwiazda nawołuje ludzi do łączenia się przeciwko nadciągającym katastrofom klimatycznym. W tekście utworu mówi o tym, jak piękna jest planeta pełna gór, mórz i niespodziewanych fenomenów pogodowych. Zaprasza adresata piosenki do wyprawienia się z nią gdzieś, gdzie będą mogli podziwiać piękno gwiazd - ale w tle wciąż widać tykający zegar.

W tle widać zegar odliczający czas do strasznego wydarzenia

Dopiero przy głębszej analizie tekstu można dojść do tego, że zegar ten odlicza czas nie do chwili wolności, o której marzy autorka tekstu, ale do katastrofy klimatycznej, która pozbawi ją możliwości cieszenia się tym, co ma.

Dzisiaj grzeje: 1. Aktor „Młodych wilków” miał dopuścić się strasznej zbrodni. Szczegóły do dziś budzą grozę
2. IMGW pilnie alarmuje, już dzisiaj sytuacja będzie fatalna. 5 województw zagrożonych

"Zegar tyka, nadszedł czas - Nieś miłość, walcz o nią teraz - Nie oceniaj - Czy wiesz o co walczymy?" śpiewa dwunastoletnia gwiazda Eurowizji. Ciężko nie odczuwać smutku, że w tak młodym wieku dziewczyna musi zajmować się nie tylko marzeniem i planami, ale też myśleć o bardzo realnych konsekwencjach tego, jak ludzie traktują swój jedyny dom, którym jest planeta Ziemia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawniono poszczególne wyniki głosowania na Eurowizji, wiadomo od kogo Polska dostała najwięcej głosów. Niebywałe, nikt by się nie spodziewał
  2. Wyciekł ścinający z nóg wywiad z Viki Gabor sprzed Eurowizji. Wyjawił co zrobi, jeśli wygra
  3. Prosty przepis na ciasto lepsze niż zwykły makowiec dzięki tajnemu składnikowi! Jest lekkie i aksamitne, zrobi furorę na świątecznym stole
  4. Odkopano niezwykłe zdjęcie Rydzyka z młodości, nie wygląda jak ksiądz. Tajemnicza historia redemptorysty
  5. 5 tys. zł mandatu za spacer z psem. Wystarczy zapomnieć o JEDNYM

źródło: fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News