Przenigdy nie spuszczaj wody po kąpieli. Można ją wykorzystać w spektakularny sposób i zaoszczędzić krocie

Przenigdy nie spuszczaj wody po kąpieli. Można ją wykorzystać w spektakularny sposób i zaoszczędzić krocie Źródło: Unsplash.com Dan Smedley

Jeśli ekologia jest dla ciebie ważna, powinieneś wyjątkową uwagę przywiązywać do oszczędzania wody. Szczególnie teraz, w czasie gdy trwa susza i zapowiada się wyjątkowo upalne lato. Według niektórych czarnych scenariuszy, podejrzewa się, że może zabraknąć nawet wody w kranach. Możemy jednak na wiele sposób wykorzystać wodę po kąpieli, tym samym oszczędzając na rachunkach.

Ekologia może przybrać niedługo na znaczeniu, głównie ze względu na globalne ocieplenie, oraz zapowiadaną suszę. Warto więc oszczędzić na wodzie, co będzie nie tylko wybawieniem dla naszych rachunków, ale także sporą korzyścią dla środowiska. Możemy wykorzystywać wodę po kąpieli wielokrotnie.

Domowa ekologia. W ten sposób oszczędzamy na wodzie

Przeciętna osoba zużywa dziennie około 150 litrów wody. Przez zużycie chodzi oczywiście o jej picie, gotowanie, kąpiele, pranie, czy sprzątanie. Oczywiście najprostsze i popularne metody oszczędzania wody to korzystanie z pełnej zmywarki zamiast tradycyjnego mycia naczyń, czy też branie pryszniców zamiast kąpieli.

Jeśli jednak bierzemy kąpiel lub mamy możliwość zebrania wody spod prysznica (np. mamy słuchawkę prysznicową w wannie), możemy ją wykorzystać na inne sposoby. Z zużywanych dziennie 150 litrów, mniej niż połowa musi być czysta. Dlatego wodę po kąpieli, czy nawet z gotowania makaronu możemy przelewać do misek, czy plastikowych butelek.

Jak wykorzystać wodę po kąpieli?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli już zbieramy wodę po kąpieli, czy gotowaniu, do czego możemy ją użyć? Choćby do podlania roślin, czy trawnika. Taką "szarą" wodę można użyć do podłogi, lub samochodu. Ponadto, zamiast używać spłuczki w toalecie, możemy postawić wiaderko, bądź butelkę z użytą wcześniej wodą i wykorzystywać jako spłuczkę.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewyobrażalna tragedia, rozbił się samolot ze 100 pasażerami na pokładzie. Wokół lotniska płoną domy, fatalne wiadomości zza granicy
2. 30-letnia córka Cezarego Pazury wygląda nieziemsko. Właśnie zrobiła niezwykłą rzecz

Co więcej można ją wykorzystać jako rezerwę, w razie gdyby podczas suszy zabrakło wody. Jeśli mieszkamy w domu, a nie w bloku, warto pomyśleć także o zbieraniu deszczówki. Możemy użyć jej nawet do mycia włosów, również nada się do mycia podłóg, czy auta. O innych metodach na ponowne wykorzystanie użytych rzeczy, pisaliśmy tutaj.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kiedy otwarcie granic? Jest deklaracja szefowej resortu rozwoju
  2. Kibice mogą wrócić na stadiony już niedługo. Znamy szczegóły planu PZPN, decyzja zależy od jednego człowieka
  3. Kelner spojrzał na wiadomość klienta zostawioną na rachunku i nogi się pod nim ugięły. Natychmiast wybiegł z restauracji
  4. Zapadła ostateczna i oficjalna decyzja ws. wesel. Narzeczeni nie będą zadowoleni
  5. Synoptycy ostrzegają, lepiej przełożyć plany na weekend. Już jutro pogoda rozczaruje wielu Polaków
  6. Bezradna pracownica Biedronki nie może już wytrzymać. Irytujące obostrzenie przeszkadza jej w pracy

Źródło: Super-express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News