ksiądz
Wiadomości Pikio - 7 Listopada 2015

"Egzorcyzmy" w byłym gabinecie Palikota w Sejmie. Zleciła Zjednoczona Prawica

Janusz Palikot wraz z resztkami swojej drużyny z Twojego Ruchu musiał pożegnać się z Sejmem. Okazuje się, że parlamentarzystom Zjednoczonej Prawicy nie wystarcza jego zniknięcie. Po przejęciu jego gabinetu uznali, że konieczne są "egzorcyzmy", gdyż należy wypędzić złe duchy.

Palikot był uznawany za jednego z najbardziej antyklerykalnych posłów, który wielokrotnie ścierał się z działaczami PiS czy Solidarnej Polski. Po przejęciu jego gabinetów uznali, że niezbędne jest ściągnięcie księdza z kropidłem i wodą święconą, by wypędził złe duchy z każdego zakamarka. - Jest to lokal po partii Twój Ruch, tym bardziej jest to zasadne. Chcemy te złe duchy wypędzić z tego pokoju, ażeby dobry duch czuwał nad naszą formacją - mówi Andrzej Romanek ze Zjednoczonej Prawicy. - W naszej ocenie tutaj odbywała się walka dobra ze złem, a w przypadku Palikota to chyba odwrotnie, złego z dobrem. Pamiętamy krzyk w sprawie likwidowania krzyża - dodaje Beata Kempa. - Ta woda święcona jest jak najbardziej wskazana. Chcemy w dobrym klimacie funkcjonować. Myślę, że antyklerykalne materiały, które Palikot zawiesił na ścianie, ściągnęły go do samego piekła w polityce. Mam nadzieję, że się jeszcze nawróci i do prawdziwego piekła nie trafi - komentował Zbigniew Ziobro. Teraz krzyże pojawiły się nad każdymi drzwiami, a na regałach są obrazki z wizerunkiem Jezusa i świętych. - Teraz te pokoje bardziej przypominają kaplice niż pokój sejmowy - skomentował Wincenty Elsner z byłej formacji Palikota.egzorcyzmy2Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
źródło: Superstacja
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News