Egzaminy Gimnazjalne 2018. Z jakich lektur warto się przygotować?

Egzaminy Gimnazjalne 2018. Z jakich lektur warto się przygotować? Źródło: flickr.com

Co roku uczniowie mający przed sobą egzamin gimnazjalny zastanawiają się jakie lektury pojawią się tym razem. Zwykle też na jaw wychodzą domniemane przecieki zawierające te mocno pożądane informacje.

Nie da się ukryć, że najlepszym sposobem na przygotowanie się do takiego egzaminu jest po prostu zapoznanie się z wszystkimi lekturami, które nas obowiązują. Choćby i powierzchownie. Wtedy mamy pewność, że nie ważne, na jaką pozycje trafimy zawsze uda nam się coś konstruktywnego napisać.

Egzamin gimnazjalny 2018 - są przecieki

Jak co roku, przed egzaminami w internecie pojawiają się informacje o przeciekach, dotyczących treści pytań, lub tego, jaka lektura się pojawi w arkuszu. Ten rok nie jest wyjątkiem od tej reguły. Według uczniów najprawdopodobniejsze są "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego, "Ziela na kraterze" Wańkowicza i ogólnej twórczości naszego narodowego wieszcza Adama Mickiewicza. Niestety informacje takie najczęściej nie mają pokrycia w rzeczywistości. Oczywiście zdarzyć się może, że jakiś "przeciek" się potwierdzi, jednak będzie to wtedy z całą pewnością rezultat szczęścia jego autora, a nie faktycznego dostępu do tych informacji. Zobacz także:
  1. Nowy program w polskich szkołach: Prezerwatywy zabijają, zarodki mówią
  2. Polscy hodowcy płaczą. Ukraińskie towary zalały nasz rynek
  3. Skandal! Liga Mistrzów USTAWIONA, piłkarski świat zamarł
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News