O której godzinie zaczyna się egzamin ósmoklasisty? Nastaw budzik

O której godzinie zaczyna się egzamin ósmoklasisty? Nastaw budzik Źródło: youtube.com/Telewizja Teletop Sudety Świdnica

Egzamin ósmoklasisty - o której godzinie zaczynają się testy kończące szkołę podstawową? Uczniowie powinni pamiętać o tych terminach i nie pomylić godziny. Lepiej nie zaspać - spóźnialskich nie wpuszczą na salę!

Egzamin ósmoklasisty - o której powinno się wstać, aby zdążyć na egzamin? Czy testy zaczynają się o tej samej godzinie, co normalne zajęcia? Te pytania często pojawiają się w głowach uczniów przystępujących do egzaminów kończących szkołę podstawową. Odpowiadamy na nie i przypominamy o najważniejszych rzeczach na testy!

Egzamin ósmoklasisty - skąd się wziął?

Egzamin ósmoklasisty jest nowym formatem sprawdzenia wiedzy, który powstał w wyniku reformy systemu oświaty w 2017. W związku z przedłużeniem czasu trwania edukacji w szkole podstawowej do 8 lat i likwidacją gimnazjum, potrzebny był test sprawdzający zdobytą wiedzę w nowym trybie. Dlatego w tym roku uczniowie ósmej klasy po raz pierwszy zasiądą do nowego egzaminu. Co ciekawe, różni się on od egzaminu gimnazjalnego zakresem sprawdzanej wiedzy. Podczas gdy pierwszy sprawdzał informacje nabyte w czasie trzech lat gimnazjum, nowy test ma obejmować zakres całych ośmiu lat szkoły podstawowej.

Kiedy odbędzie się egzamin ósmoklasisty?

Egzamin ósmoklasisty, tak jak egzamin gimnazjalny wcześniej, również odbywa się na przestrzeni trzech dni. W tym roku jego termin został ustalony na 15-17 kwietnia, czyli od poniedziałku do środy. Oznacza to, że odbędzie się on zaraz po przeprowadzeniu testów gimnazjalnych. Na przestrzeni trzech dni uczniowie zostaną sprawdzeni z wiedzy z matematyki, języka polskiego i wiodącego języka obcego - to znaczy języka obcego nauczanego jako obowiązkowy w ich szkole. W większości polskich podstawówek będzie to w takim razie język angielski. 15 kwietnia uczniowie zasiadają do egzaminu z języka polskiego. Następnie odbywa się sprawdzian wiadomości z matematyki, a trzydniowe egzaminy kończą się napisaniem testu z języka angielskiego.

Egzamin ósmoklasisty - o której zaczynają się sprawdziany?

Czas na egzamin ósmoklasisty - o której zaczynają się testy? Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła czas rozpoczęcia pisania no godzinę 9:00 każdego dnia egzaminów. Podczas oficjalnych egzaminów bardzo ważne jest punktualne stawienie się na sali, ponieważ egzaminy muszą rozpocząć się o tej samej godzinie w całej Polsce. Niestety, z tego powodu egzaminatorzy nie będą mogli wpuścić spóźnialskich do sal egzaminacyjnych.

O której godzinie wyjść na egzamin ósmoklasisty? Dobrym pomysłem będzie wybranie się do szkoły tak, aby być na miejscu przynajmniej piętnaście minut przed rozpoczęciem egzaminu - zostawi nam to chwilę dodatkowego czasu na ewentualne utknięcie w korkach i nieprzewidziane opóźnienia.

Wychodząc na egzaminy pamiętajcie również o zabraniu najpotrzebniejszych rzeczy. Zawsze niezbędny będzie długopis lub pióro piszące na czarno, gdyż tylko ten kolor jest akceptowany przez CKE. Ponadto trzeba zabrać ze sobą swoją legitymację szkolną. Na egzamin z matematyki wymagana jest też linijka. Warto naszykować sobie te rzeczy wcześniej aby nie zapomnieć o nich w dniu sprawdzianu!

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Kiedy egzamin ósmoklasisty 2019? Uczniów zjada stres
  2. Kiedy humanistyczna część egzaminu ósmoklasisty?
  3. Kiedy jest Dzień Czekolady 2019? Jak można go świętować?
  4. Kiedy egzamin ósmoklasisty - część matematyczno-przyrodnicza?
  5. Kiedy egzamin ósmoklasisty z języka obcego?
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News