Kiedy egzamin ósmoklasisty z języka obcego?

Kiedy egzamin ósmoklasisty z języka obcego? Źródło: youtube.com/tkn24.pl

Egzamin ósmoklasisty - angielski już dziś. Pierwszy egzamin ósmoklasisty z języka obcego przerażał nastolatków od wielu dni, ale teraz nadchodzi koniec ich stresu. Sprawdzamy jak wygląda test, na czym polega i jak można się do niego przygotować.

Egzamin ósmoklasisty - angielski to dla wielu uczniów test kończący przygodę z egzaminami ósmoklasisty. Jest to ostatni sprawdzian w pierwszej dużej sesji egzaminacyjnej młodego człowieka, od którego zależy jego dalsza edukacja i możliwość dostania się do wymarzonego liceum. Czy polega on na tym samym, co stary egzamin gimnazjalny?

Egzamin ósmoklasisty angielski - termin

Formuła egzaminów ósmoklasisty zakłada, że sprawdziany wiedzy pod koniec ósmej klasy potrwają trzy dni. Ostatniego dnia uczniowie są egzaminowani z języka obcego, którym dla większości jest język angielski. W tym roku pierwsi ósmoklasiści podchodzą do egzaminu z języka obcego 17 kwietnia o godzinie 9:00. Egzamin zaczyna się dość wcześnie, dlatego warto pamiętać o wcześniejszym pójściu spać poprzedniego dnia i może nastawieniu dodatkowego budzika. Dobrze jest też zostawić sobie trochę więcej czasu na ubranie się i zjedzenie pożywnego śniadania - do rozwiązywania testu potrzeba będzie dużo energii.

Egzamin ósmoklasisty angielski - jak wygląda?

Tegoroczni uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej stoją przed trudnym zadaniem. Są oni pierwszym rocznikiem w nowej, ośmioklasowej podstawówce. Dlatego też będą pierwszymi dziećmi piszącymi egzamin ósmoklasisty. Na pierwszy rzut oka może on wydawać się trudniejszy od egzaminu gimnazjalnego - ma on w końcu obejmować materiał ze wszystkich ośmiu lat szkoły podstawowej, a nie tylko z 3 lat gimnazjum. Na szczęście w praktyce będzie on wyglądał bardzo podobnie i obejmował podobny zakres programowy. Sam egzamin potrwa 90 minut i będzie podzielony na kilka części, które sprawdzą zarówno umiejętności rozumienia ze słuchu, jak i umiejętności gramatyczne i leksykalne. 

Dobrą wiadomością dla każdego zdającego będzie fakt, że egzaminów ósmoklasisty nie można nie zdać! Dlatego, nawet jeśli nie pójdzie on po waszej myśli, nie musicie obawiać się zostania na kolejny rok w szkole podstawowej.

Egzamin ósmoklasisty angielski - repetytoria, ćwiczenia, arkusze próbne

Przygotowanie się do nowego formatu egzaminu może być dużym wyzwaniem dla każdego ósmoklasisty. Na pewno nie pomaga im fakt, że egzamin ten odbędzie się po raz pierwszy, więc nie ma dostępu do arkuszy egzaminacyjnych z poprzednich lat. Na szczęście Centralna Komisja Egzaminacyjna przewidziała taką sytuację i udostępniła na swojej stronie wiele pomocy naukowych. Znajdziecie tam próbne arkusze w formacie pdf, ćwiczenia pdf i podstawę programową, czyli wszystko, co będzie wymagane na teście.

Powodzenia!

  1. Kiedy egzamin ósmoklasisty 2019? Uczniów zjada stres
  2. Kiedy egzamin gimnazjalny? Wiemy gdzie znajdziesz odpowiedzi
  3. Kiedy jest Dzień Rodzeństwa? To już niedługo
  4. Egzamin gimnazjalny - część humanistyczna. Jak przygotować się do egzaminu?
  5. Życzenia wielkanocne: wyślij najbliższym miłe słowa, także za granicę
Następny artykuł