Już nie tylko Mazowsze. Kolejne szkoły odwołują matury, lista powiększa się błyskawicznie

Już nie tylko Mazowsze. Kolejne szkoły odwołują matury, lista powiększa się błyskawicznie Źródło: .

Egzamin maturalny miał rozpocząć się dzisiaj o 9.00 w całej Polsce, jednak już teraz wiemy, że w wielu miejscach do tego nie dojdzie. Wszystko przez poważne problemy, które sprawiły, że matury nie mogą odbyć się o wyznaczonej godzinie. Problem występuje w całym kraju.

Egzamin maturalny zgodnie z planem rozpocząć się miał dzisiaj o 9.00 we wszystkich szkołach średnich w naszym kraju. Wszystko wskazywało na to, że już dziś uczniowie będą mieli możliwość zmierzenia się z egzaminem sprawdzającym ich umiejętności z języka polskiego. Teraz wiemy już, że w wielu miejscach do tego nie dojdzie, co z pewnością doprowadzi do kluczowych zmian w przystępowaniu uczniów ponownie do egzaminów.

Z samego rana docierają do nas informacje dotyczące zawieszania matur przez kolejne szkoły. Wiele wskazuje na to, że dzisiejszy egzamin maturalny nie będzie ciepło wspominany przez wielu uczniów, którzy mieli dziś zmierzyć się z jednym z najważniejszych testów w ich dotychczasowej edukacji. Problem ten będzie również poważnym wyzwaniem dla Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Egzamin maturalny nie odbędzie się w wielu miastach

Dziś o godzinie 9.00 uczniowie w naszym kraju mieli podejść do egzaminu, który zadecyduje o ich losach w kolejnych miesiącach. Wyniki matur decydują o dostaniu się na uczelnię, w związku z czym uczniowie nie ukrywają, że bardzo denerwują się rezultatami. Do tej pory jednak rzadko dochodziło do tak wielkich problemów, z jakimi mieliśmy do czynienia w tym roku.

Już po godzinie 8.00 dowiadywaliśmy masowo się o alarmach bombowych, które zakłócały możliwość przeprowadzenia egzaminu w wielu miastach na Mazowszu. Potwierdzono wówczas, że trzy szkoły muszą zostać przeszukane, nim ktokolwiek dopuści abiturientów do podejścia do testu. Sprawa była bardzo poważna, w związku z czym na miejscu pojawiła się policja

Egzamin maturalny nie rozpoczął się o czasie

Przeszukiwanie szkół trwa. Poza placówkami oświaty na Mazowszu pojawiły się również alarmy dotyczące Świętochłowic, Kielc, Sieradza, Ostrowca Świętokrzyskiego, Tarnowa i wielu innych miast. Wygląda więc na to, że cała Polska musi mierzyć się z poważnymi utrudnieniami dotyczącymi egzaminu. Żaden uczeń z pewnością nie będzie zadowolony z tej sytuacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele wskazuje na to, że tak poważne problemy z przeprowadzeniem matur sprawią, że Ministerstwo Edukacji Narodowej będzie musiało odnieść się do sytuacji, która wpłynęła na ważny dzień w życiu każdego licealisty. Póki co nie wiadomo, jakie kroki zostaną podjęte w tej sprawie, jednak możemy spodziewać się, że nie zabraknie odważnych działań. Skala problemu jest ogromna i z pewnością niebawem padną ważne decyzje na najwyższym szczeblu.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Co się dzieje z Ryszardem Rynkowskim? Kiedyś paradował z naładowanym pistoletem i chciał się zabić. Teraz ponownie ZSZOKOWAŁ Polaków! Nie uwierzycie, co zrobił
  2. Pogrzeb Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej już JUTRO! To, jakie miała wymagania, zwalą was z nóg! To będzie pogrzeb godny prawdziwej gwiazdy!
  3. Sponsor odcina się od Anny Muchy. Wszystko przez jej obraźliwą wypowiedź
  4. Co robiła Agata Duda nim została pedagogiem? Andrzej Duda wyjawia szczegóły
  5. Mazowsze: Matury odwołane! Jest lista szkół
  6. TVN opublikował koszmarne nagranie z wnętrza płonącego samolotu. Dziesiątki osób zginęły

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News