Edukacja młodych osób to bardzo istotny moment ich życia. Jednak nie od dziś pełen jest paradoksów i niespodziewanych zwrotów. Tak jak w tym przypadku. Syn słynnego pisarza w bardzo spektakularny sposób zaliczył egzamin. Dostał na nim do interpretacji prozę swojego ojca. Oceniono go jedynie na 3+.

Ian McEwan to bardzo znany i doceniany brytyjski pisarz. Nic więc dziwnego, że egzamin zawierał odniesienia do jego książki, jako zadanie do interpretacji. Gorzej, że zadanie to przypadło jego synowi, a ten… nie poradził sobie najlepiej.

Syn McEwana musiał napisać wypracowanie na temat jednej z książek ojca, która znajduje się na liście lektur przerabianych w szkole średniej w Wielkiej Brytanii. Pisarz nawet pomagał mu w przygotowaniach i tłumaczył, jak powinien tekst interpretować. Kto może to wiedzieć lepiej od autora?

Egzamin z twórczości ojca

Okazuje się jednak, że chłopiec dostał za wypracowanie, w którym pomagał mu autor interpretowanego tekstu jedynie trójkę z plusem. Ian McEwan się tym wynikiem faktycznie załamał. Wychodzi bowiem na to, że twórcy egzaminu lepiej wiedzą, co chciał przekazać pisarz, niż on sam.

 – Nie wiem, czy jest sens zmuszać uczniów, by czytali moje książki. Nie mówiąc już o tym, że mój biedny syn musiał w szkole przerabiać pracę ojca  – mówił pisarz już po poznaniu wyniku potomka.

McEwan na świecie zasłynął głównie dzięki znanej także w Polsce powieści „Pokuta”, zekranizowanej przez Joe Wrighta. Główne role zagrali w niej Keira Knightley i James McAvoy.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wałęsa chce, żeby Kaczyński wyzdrowiał. Ujawni prawdę o przeszłości w SB
  2. Agata Buzek się rozwodzi?! Mamy jej odpowiedź
  3. Najbogatsza Polka atakuje PiS! Wygłosiła manifest antyrządowy
  4. Rzeczpospolita: Beata Szydło złamała prawo 77 razy, wojskowych samolotów używała jak taksówki
  5. Sławomir zazdrosny o żonę? „Nic nie jest dane na zawsze”

Ta zjawiskowa dziewczyna jest córką znanej polskiej aktorki. Której? Nie zgadniesz!


Miłość jak ze snu: Gwiazdy, które związały się ze swoimi fanami

Źródło: wykop.pl