Te zdjęcia stały się hitem internetu. Tak kuriozalnej sytuacji na egzaminie jeszcze nie było

Te zdjęcia stały się hitem internetu. Tak kuriozalnej sytuacji na egzaminie jeszcze nie było Źródło: Pixabay/F1Digitals

Niewiele brakowało a egzamin gimnazjalny w ogóle by się nie odbył. Wszyscy rodzice wstrzymali oddech, gdy na jaw wyszły intencje kierujące strajkiem nauczycieli. Jednak na szczęście rozwiązanie się znalazło. Prawdopodobnie tak kuriozalne wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy.

Czy egzamin gimnazjalny się odbędzie? To pytanie zadawali sobie rodzice trzecioklasistów, od chwili gdy przewodniczący strajku nauczycieli jasno wystosowali ultimatum. Dyskusje i negocjacje pomiędzy Związkiem Nauczycielstwa Polskiego a przedstawicielami rządu przedłużały się, a ryzyko bojkotu egzaminu stawało się coraz bardziej realne. Co prawda nawet środowisko nauczycielskie było bardzo mocno podzielone, jednak ze względu na strajk nie było możliwym zapewnić ich odpowiedniej ilości w każdej szkole.

Z pomocą pospieszyli emeryci. Nauczyciele na emeryturze, a także katoliccy księża i siostry zakonne zaoferowali swoją pomoc, aby tylko egzamin gimnazjalny mógł się odbyć, a dzieci nie straciły całego roku przez protest. Sytuacja, gdy podczas egzaminów uczniów pilnują duchowni oraz emeryci wydaje się co najmniej zdumiewająca.

Ten egzamin gimnazjalny przejdzie do historii

Strajk nauczycieli rozpoczął się ósmego kwietnia. Było mało czasu, aby zapewnić uczniom wymaganą przez prawo możliwość napisania egzaminów. Pomimo wielkich nadziei różnych środowisk, że szybko dwie strony dojdą do porozumienia, koniec końców nie udało się tego dokonać. W tym momencie realna stała się możliwość odwołania egzaminów. Część uczniów już zaczynała świętować, lecz rodzice i pozostali gimnazjaliści nie mogli się z tym pogodzić.

Wtedy wyszła propozycja ze strony nauczycieli na emeryturze oraz duchownych katolickich, którzy mają możliwość uzupełnienia kadr po strajkujących pedagogach. Doprowadziło to z pewnością do historycznej sytuacji. Zdjęcia z egzaminów błyskawicznie obiegły Internet stając się przedmiotem licznych dyskusji. Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło pójść tym tropem, uzupełniając kadry przedstawicieli służb państwowych, którzy mają wykształcenie pedagogiczne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W ten sposób doszło do kuriozalnej sytuacji, kiedy to pomiędzy pochylonymi nad egzaminem uczniami krążyli strażacy, urzędnicy, księża, emeryci oraz policjanci. W te sposób pierwsze dni przebiegły bez najmniejszych problemów i w żadnym z polskich województw nie odnotowano przypadku odwołanego egzaminu.

Jednak pojawiają się głosy wśród przewodniczących strajku, że ten precedens mógł być nielegalny. Internauci natychmiast pospieszyli z krytyką, wskazując, że przewodniczący ZNP mówią tak, nie mogąc odżałować, że nie udało się zbojkotować egzaminów. Należy poczekać jedna, czy wpłynie wniosek do prokuratury - a wtedy najbliższe dni wykażą, kto ma rację.

(źródło zdjęć: Facebook/Marcin Krystian Wichert)

ZOBACZ TAKŻE

  1. Córka gwiazdy „M jak Miłość” zmarła na raka szyjki macicy. Miała przed sobą całe życie
  2. Maturzyści brutalnie zamordowali 22-latkę. Po wszystkim poszli na pizzę
  3. Sensacja w TVN! Faworyt wyrzucony z "Agent Gwiazdy"
  4. Kolejne dramatyczne szczegóły spod Nanga Parbat. Śmierć i krzyk z bólu
  5. Dominika Tajner podjęła kontrowersyjną decyzję. Spełniły się najczarniejsze wizje Michała
  6. Aktor "M jak Miłość" bezczelnie oszukany. Teraz ma osobistą prośbę

źródło: Mamadu

Następny artykuł