Egzamin gimnazjalny będzie powtórzony? W jednej ze szkół się nie odbył

Egzamin gimnazjalny będzie powtórzony? W jednej ze szkół się nie odbył Źródło: pexels/pixabay/

Egzamin gimnazjalny w jednej ze szkół nie odbył się. W wyniku strajku nauczycieli zabrakło osób, które mogłyby zasiąść w komisji egzaminacyjnej. Co teraz z uczniami, którzy nie mieli możliwości udzielić odpowiedzi na pytania?

Od września będą uczęszczać do nowej szkoły. Niestety, zanim do tego dojdzie, muszą uczestniczyć w bardzo ważnym egzaminie. Jak się okazuje, nie wszyscy przyszli absolwenci gimnazjum mieli taką możliwość. W jednej ze szkół do egzaminu gimnazjalnego nie doszło.  

Strajk trwa 

Egzaminy gimnazjalne już się rozpoczęły. Przyszli absolwenci zasiedli do pierwszej części, czyli humanistycznej. Choć przygotowywali się do nich miesiącami, nie wszyscy mieli okazje, by popisać się wiedzą. 

Wskutek strajku niektóre szkoły w Polsce zostały zamknięte. Nauczyciele odmawiają pracy, dopóki nie otrzymają zasłużonych podwyżek. Uczniowie, którzy chwilowo zostali pozbawieni możliwości edukacji, bez wątpienia jakoś będą w stanie się z tym uporać. Co jednak z tymi, którzy właśnie mieli odbyć jeden z najważniejszych egzaminów w swoim życiu, ale w wyniku strajku nie mieli takich możliwości? 

Nie wszyscy mieli możliwość napisać egzaminy gimnazjalne 

W jednej ze szkół w miejscowości Podwiesk w województwie kujawsko-pomorskim egzaminy gimnazjalne się nie odbyły. Strajkujący w tamtym rejonie nauczyciele odmówili nie tylko prowadzenia zajęć lekcyjnych. Nie stawili się również, by przeprowadzić testy. Dyrekcji szkoły nie udało się zebrać odpowiedniej liczby osób, które zasiadłyby w komisji egzaminacyjnej. 

Według doniesień, szkoła w kujawsko-pomorskim nie była jedyną, która nie przeprowadziła egzaminów. Prócz niej uczniowie dwóch innych placówek nie mieli szansy, by odpowiedzieć na pytania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nie napisali egzaminu. Co teraz? 

Minister Anna Zalewska odniosła się do tematu egzaminów gimnazjalnych, jednak w swojej wypowiedzi nie zawarła konkretnej informacji na temat tego, co teraz z uczniami, którzy nie przystąpili do testów. 

- Mam dla państwa bardzo dobrą wiadomość. Za nami pierwsza część dzisiejszego egzaminu. Odbyły się egzaminy z historii i wiedzy o społeczeństwie. W całej Polsce tylko w trzech szkołach doszło do nieprzewidzianych sytuacji, natomiast w pozostałych szkołach w całej Polsce egzaminy odbyły się bez zakłóceń - mówi. 

Na chwilę obecną dalsze losy uczniów gimnazjum nie są jeszcze znane. Nie wiadomo, czy cały egzamin zostanie powtórzony, czy też będą mieli oni okazję go napisać w sierpniu, wraz z egzaminami poprawkowymi.  

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. DRAMAT w M jak Miłość! Aktor wyrzucony z obsady za skandaliczne zachowanie
  3. Jednym ciosem znokautowała mężczyznę na wizji. Szok w programie Kuby Wojewódzkiego
  4. Tadeusz Rydzyk pogrąża się w programie na żywo. Po tym jego "fani" oprzytomnieją?
  5. Prognoza pogody na święta może Was zaskoczyć. Nie mamy dobrych informacji
  6. Śmieszne czy żałosne? Kaczyńska, która nigdy nie musiała pracować o strajku nauczycieli

Źródło:  SE

Następny artykuł