Egzamin gimnazjalny - część matematyczno-przyrodnicza. Pytania i odpowiedzi

Egzamin gimnazjalny - część matematyczno-przyrodnicza. Pytania i odpowiedzi Źródło: youtube.com/WAKSY

Egzamin gimnazjalny - matematyka to jedna z tych części ważnego dla nastolatków sprawdzianu, która potrafi spędzać sen z powiek. Do części matematycznej najwięcej osób się przygotowuje, niektórzy potrzebują nawet dodatkowych lekcji, w postaci korepetycji. Nieważne jednak, czy masz umysł humanistyczny, czy też nie, warto przypomnieć sobie wzory, które mogą zaowocować na teście poprawnym wynikiem i odpowiedzią.

Egzamin gimnazjalny - matematyka przysparza najwięcej problemów uczniom ostatniej klasy gimnazjum. W 2018 roku z tej części nastolatkowie uzyskali średnio 52% punktów, to niby trochę więcej niż połowa, jednak wynik dla wielu nie był zadowalający. Z drugiej strony z części humanistycznej osiągali wynik równy prawie 70%, co doskonale obrazuje poziom trudności egzaminu. 

W tym roku sprawdzian z części matematyczno-przyrodniczej odbędzie się czwartek 11 kwietnia. Z przedmiotów przyrodniczych o godzinie 9, natomiast matematyki o 11. Łącznie egzamin trwa 150 minut, jednak części oddzielone są przerwą. Uczniowie poznają swoje wyniki 14 czerwca.

Na egzaminie potrzebny ci będzie czarny długopis lub pióro z atramentem o takim kolorze, podobnie jak na wszystkie inne egzaminy, jednak z zakresu matematyki potrzebna będzie jeszcze linijka, ponieważ chyba nie zdarzyło się jeszcze, żeby nie znalazło się tak przynajmniej jedno zadanie z figurami geometrycznymi.

Egzamin gimnazjalny matematyka 2018 - arkusze i odpowiedzi

Egzamin co rok składa się z pytań zamkniętych oraz zadań otwartych. W arkuszu znajduje się brudnopis, który ma posłużyć uczniowi do zapisywania swoich przemyśleń, notatek, rozwiązań, jednak poprawne odpowiedzi muszą znaleźć się na karcie odpowiedzi, inaczej nie będą podlegały ocenie.

Mimo iż większość z zadań ma odpowiedzi w formie zaznaczenia prawdy lub fałszu, lub A, B, C, D to potrzeba sporej wiedzy, żeby potrafić je rozwiązać. Najwyżej punktowane są oczywiście zadania otwarte, tam można zdobyć prawie 10 punktów.

Arkusze oraz odpowiedzi z poprzednich lat są udostępnione na oficjalnej stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. To tam najczęściej zaglądają gimnazjaliści, którzy przygotowują się do tego ważnego testu i chcą zobaczyć mniej więcej, czego mogą się spodziewać.

Egzamin gimnazjalny matematyka - zadania powtórzeniowe

Niestety nie ma złotego środka, aby przygotować się do zdania egzaminu gimnazjalnego z matematyki kilka dni przed jego datą. Najważniejsza była systematyczna praca w ciągu trzech lat na zajęciach. Teraz można jedynie przypomnieć sobie podstawowe wzory i sposoby rozwiązywania poszczególnych zagadnień.

A jeśli chodzi o zadania powtórzeniowe to najlepiej korzystać z tych, które pojawiły się na teście w poprzednich latach. Oczywiście nie powtórzą się one, jednak bardzo często są podobnie sformułowane lub mają ten sam sposób na rozwiązanie. Pomogą w utrwalaniu już nabytej wiedzy, która na pewno przyda się na egzaminie gimnazjalnym.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Kiedyś trzeba było znać je na pamięć. Jakie są kategorie wojskowe?
  2. Kiedy egzamin gimnazjalny? Wiemy gdzie znajdziesz odpowiedzi
  3. Egzamin gimnazjalny - część humanistyczna. Jak przygotować się do egzaminu?
  4. Mycie samochodu na wiosnę? Większość z nas robi to źle
  5. Od kiedy sezon rowerowy 2019? Czas przygotowywać jednoślad!
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News