Już we środę gimnazjaliści zasiądą do swoich pierwszych poważnych egzaminów. Egzamin gimnazjalny 2018 może zaważyć na karierze wielu z nich. Okazuje się, że w Internecie wybuchł wielki skandal związany z arkuszami odpowiedzi.

Już jutro, w środę 18. kwietnia rozpocznie się egzamin gimnazjalny 2018. Dla wielu uczniów jest to pierwszy z kluczowych momentów w ich karierze szkolnej. Od wyników na egzaminach zależy liceum, które wybiorą.

Już teraz zatem po raz pierwszy podejmowane są radykalne decyzje, które mogą zaważyć na całym życiu. Wybór ścieżki edukacyjnej po gimnazjum, to często decyzja, która wpłynie na późniejszy wybór uczelni wyższej i kariery zawodowej.

Egzamin gimnazjalny 2018! Wielki skandal z arkuszami

Wielu gimnazjalistów poszukuje w sieci informacji o możliwych i prawdopodobnych pytaniach, których mogą spodziewać się podczas egzaminów. W wielu miejscach znaleźć można obietnice odpowiedzi na te pytania.

Wiele miejsc obiecuje prawdziwie – przedstawiają poprzednie arkusze i omawiają możliwe zagadnienia. W większości przypadków jednak jest to wielkie oszustwo, które jest nakierowane na wyłudzanie pieniędzy.

Bardzo łatwo znaleźć strony i portale, na których uczniom obiecywane są arkusze tegoroczne. Gimnazjaliści są kuszeni obietnicą, że jeśli zapłacą lub klikną odpowiednie miejsce na stronie – otrzymają arkusze, które rzekomo wyciekły z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Trzeba jednak jasno zaznaczyć, że gdyby doszło do wycieku danych z CKE, z pewnością informacja na ten temat pojawiłaby się natychmiast. W takiej sytuacji również konieczne byłoby przełożenie egzaminu lub jego powtórka. Nie ma zatem mowy o wycieku arkuszy z odpowiedziami z CKE. Wszystkie takie miejsca służą tylko wyłudzaniu pieniędzy lub danych z komputerów ofiar.

Egzamin gimnazjalny 2018

Egzaminy zaczną się już jutro z samego rana. Pierwszy dzień przeznaczony jest na testy z wiedzy humanistycznej. O 9 rano gimnazjaliści sprawdzą swoją wiedzę z historii i wiedzy o społeczeństwie. O 11 odbywać ma się egzamin z języka polskiego.

W czwartek uczniów czekają testy z nauk przyrodniczych o 9 i matematyki o 11. Ostatnie egzaminy gimnazjalne odbywają się w piątek i będzie na nich sprawdzana wiedza w zakresie języków obcych – podstawy o 9 i rozszerzenia o 11.

WARTO PRZECZYTAĆ:

  1. Gimnazjaliści odreagowują stres przed egzaminem [MEMY]
  2. Tragedia pod Krakowem. Gimnazjalista wysadził się w powietrze
  3. Egzaminy Gimnazjalne 2018. Z jakich lektur warto się przygotować?

Czy gimnazjalistom dobrze pójdą ich egzaminy?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Co jest nie tak z tymi zdjęciami? Przypatrz się uważnie...


Duda ciągle się uczy? Zabawne słowa prezydenta podbijają internet [MEMY]